DUBSKA "All I Have To Do Is Dream"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:17
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 17 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
DUBSKA
DUBSKAFoto: materiały promocyjne/Paweł Kotas

Po kilkuletniej przerwie, z nowymi studyjnymi nagraniami wraca bydgoski zespół Dubska. 10 października 2013 ukazała się płyta „Love & Culture” – nowe wydawnictwa popularnej reggae’owej grupy. Pierwszym singlem promującym ten album jest „All I Have To Do Is Dream” – piosenka z repertuaru amerykańskiego duetu Everly Brothers.
„Love & Culture” to mini album z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii. Prym wiodą piosenki o tematyce miłosnej. Na płycie znalazły się dwa utwory Everly Brothers (All I Have To Do Is Dream, Crying In The Rain) mającego rewolucyjny wpływ na rozwój rock and rolla,, piosenkę Take It Easy ojca stylu rocksteady – Hopetona Lewisa, lovesong króla reggae Boba Marleya (How Many Times) oraz uliczną opowieść kultowej jamajskiej grupy Black Uhuru (Living In The City).  
„Love & Culture” to przypomnienie o kultowych wykonawcach, którzy kładli fundamenty pod popularne dziś style muzyczne. To podróż przez muzyczną historię od lat 50 do dzisiaj, od rock and rolla, reggae, rocksteady, dubu do starego raggamuffin. Album został nagrany w studio RecPublika w Lubrzy i brzmi inaczej niż poprzednie produkcje Dubska. Jednak nadal w nagraniach pozostał specyficzny, lekko melancholijny nastrój oraz odrobina dystansu i humoru z poszanowaniem dla kultury i korzeni.
Płyta „Love & Culture” to pierwsze wydawnictwo zespołu Dubska, które ukazuje się głównie w  formie cyfrowej. Od dziś będzie można je znaleźć w najpopularniejszych sklepach i serwisach cyfrowych z muzyką, takich jak iTunes, Spotify i inne. Limitowany nakład fizycznej płyty CD będzie jedynie uzupełnieniem cyfrowej sprzedawany, a płyty będą do nabycia tylko na koncertach zespołu.
To początek planów wydawniczych Dubska na najbliższy czas. Muzyce zapowiadają, że wiosną 2014 roku ukaże się nowa, długogrająca autorska płyta zespołu.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak