Marek Jackowski i Anna Maria Jopek "Deszcz"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 19:04
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 24 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Marek Jackowski
Marek JackowskiFoto: Szymon Szcześniak/materiały promocyjne

Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z  ostatniej płyty Marka Jackowskiego, zmarłego nagle 18 maja 2013 roku w swoim domu we Włoszech.

Marek Jackowski bez wątpienia był jednym z najwybitniejszych rockowych twórców w historii polskiej muzyki. Ten urodzony 11 grudnia 1946 roku w Starym Olsztynie artysta, założyciel i lider legendarnego zespołu Maanam, skomponował ponad sto piosenek, z których więcej niż połowa stała się powszechnie znanymi przebojami.

Trzy dni przed śmiercią Marek ukończył nagrania swojej nowej, dziś już wiadomo, że ostatniej solowej płyty. Do współpracy zaprosił swoich przyjaciół, którzy w duetach z nim lub sami zaśpiewali dziesięć, starannie wybranych z przepastnych zasobów kompozytorskich Marka, piosenek.

Na płycie „Marek Jackowski” oprócz głównego bohatera i autora wszystkich utworów zaśpiewali: Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Ewa Prus, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski i Muniek Staszczyk.

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki