Olga Bończyk “Samba na pojednanie”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 21 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Olga Bończyk Samba na pojednanie
Foto: mat.prasowe

Piosenka pochodzi z najnowszego albumu artystki. "Piąta rano" to niezwykle osobisty, energetyzujący melanż swingu, jazzu, bosanovy, samby, a nawet gorących latynoskich rytmów, autorstwa Roberta Jansona, Iwony Kisiel, Witolda Cisło, Krzysztofa Herdzina z tekstami samej Magdy Czapińskiej, Jacka Bończyka, a także po raz pierwszy – Olgi Bończyk.

- To płyta niezwykła i wyjątkowa, jakiej od dawna brakowało w naszym kraju. Ta płyta, to swoistego rodzaju manifest zachwytu nad życiem, z całą jego nieprzewidywalnością. To również opowieść o tym, jak bez względu na wiek, możemy je pisać od nowa- powiedział o płycie Olga Bończyk.

Producentem muzycznym płyty został Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy. Współpracował przy Festiwalach Piosenki w Opolu i Sopocie. Był szefem muzycznym programów TV m.in.: III Edycji programu "Idol" oraz "Jak Oni Śpiewają". Jego osobiste zaangażowanie w „Piątą Rano” zaowocowało napisaniem na tę płytę kilku niezwykłych kompozycji.

"Piąta rano" pojawiła się na polskim rynku muzycznym 8 listopada 2013 roku. Na płycie znajduje się 12 nowych piosenek, w tym „Nie zatrzymuj się”, która brała udział w konkursie SUPERPREMIERY 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku.


Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak