Piotr Sobociński junior: nagrodę zawdzięczam popularności "Bogów"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 11:16
- Nie zawsze najlepsze zdjęcia dostają wszystkie nagrody, natomiast z reguły tak się dzieje ze zdjęciami w najlepszym filmie. Trudno bowiem to rozdzielić - mówi operator filmowy.
Audio
  • Piotr Sobociński jun. o nagrodzie "Orła", pracy operatora filmowego, rodzinie i marzeniach (Tramwaj zwany kulturą/Jedynka)
Piotr Sobociński junior otrzymał w tym roku dwie ważne nagrody za zdjęcia do filmu Bogowie
Piotr Sobociński junior otrzymał w tym roku dwie ważne nagrody za zdjęcia do filmu "Bogowie"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Piotr Sobociński junior pod koniec lutego odebrał nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, a na początku marca statuetkę "Orła" - obie za zdjęcia do "Bogów" Łukasza Palkowskiego. Choć ma niespełna 31 lat gość Jedynki może się pochwalić współpracą z najwybitniejszymi polskimi reżyserami: Wojciechem Smarzowskim, Ryszardem Bugajskim czy Urszulą Antoniak.

Mimo sukcesów i wielu zawodowych propozycji na pierwszym miejscu dla najmłodszego przedstawiciela klanu operatorskiego Sobocińskich pozostaje rodzina. - Tak zostałem wychowany. Rodzina jest dla mnie najważniejsza - podkreśla Piotr junior.

Operator zdradził również w audycji m.in., że jego marzenie zawodowe związane jest z filmem "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, nad którym obecnie pracuje.

***

Tytuł audycji: Tramwaj zwany kulturą

Prowadziła: Joanna Sławińska

Gość: Piotr Sobociński junior (operator filmowy)

Data emisji: 8.03.2015

Godzina emisji: 22.10

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Głowacki: już czuję się jak zwycięzca

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 20:07
Za rolę drugoplanową w filmie "Bogowie" aktor został nominowany do nagrody Orłów. Do kin wchodzi także "Disco polo" z jego udziałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Kot: po "Bogach" stałem się odważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 17:42
- Zrozumiałem, że żarty się skończyły. Zbigniew Religa uderzał głową w ścianę i czekał aż ona pęknie. Dopiero potem szukał innych rozwiązań, jeżeli to nie wychodziło - tłumaczył w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2015: "Bogowie" najlepszym filmem, Kot najlepszym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 21:43
Znamy już laureatów Polskich Nagród Filmowych Orły 2015. Najlepszym polskim filmem zostali "Bogowie". Film Łukasza Palkowskiego zdobył w sumie aż sześć statuetek.
rozwiń zwiń