Kino można założyć wszędzie - w szkole i w remizie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 11:39
- Cel projektu "Kino za rogiem" jest taki, żeby wszędzie w Polsce, gdzie to tylko jest możliwe, stworzyć małe, profesjonalne kina dla maksymalnie 60 osób - wyjaśnił w radiowej Jedynce koordynator akcji Grzegorz Molewski.
Audio
  • Grzegorz Molewski o projekcie "Kino za Rogiem" (Kultura w Radiowej Jedynce)
Kino za Rogiem może powstać w szkole, bibliotece a nawet w remizie
Kino za Rogiem może powstać w szkole, bibliotece a nawet w remizieFoto: Glow Images/East News

Gość Jedynki wytłumaczył, że "Kina za rogiem" to przede wszystkim sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej i prywatnej w domach kultury, bibliotekach, szkołach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach czy kawiarniach.

Obecnie funkcjonuje już kilkadziesiąt takich "Kin za rogiem", w planach jest utworzenie co najmniej kilkuset. Jak powiedział Grzegorz Molewski, chodzi o zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych multipleksów, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

Jak założyć "Kino za rogiem"? Jakie filmy są wyświetlane w takich placówkach? Ile to kosztuje? Dowiesz się tego z nagrania audycji.

Patronem medialnym projektu "Kino za rogiem" jest radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Kultura w Radiowej Jedynce

Prowadził: Michał Montowski

Goście: Grzegorz Molewski (koordynator projektu "Kino za rogiem")

Data emisji: 4.06.2015

Godzina emisji: 23.10
kk/ag

Czytaj także

Znana krytyk filmowy zdradza, dlaczego zdecydowała się żyć w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 10:07
- Każdy ma potrzebę bezrefleksyjnej rozrywki. Nie można obrażać się z tego powodu na ludzi - mówiła w Jedynce Bożena Janicka, znana krytyk filmowa. Ta rozrywka to kino.
rozwiń zwiń