X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartłomiej Topa: wojna w Iraku przyczynkiem do obecnej sytuacji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 10:27
Film "Karbala" pokazuje historię polskich żołnierzy, ich bohaterstwa, woli walki i tego, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnym strachem, agresją i niebezpieczeństwem - mówił w Jedynce aktor Bartłomiej Topa.
Audio
  • Bartłomiej Topa o filmie "Karbala" (Tramwaj zwany kulturą/Jedynka)
Bartłomiej Topa (L), filmowy Kaliciak i jego pierwowzór Grzegorz Kaliciński (P) podczas kręcenia zdjęć do filmu Karbala
Bartłomiej Topa (L), filmowy Kaliciak i jego pierwowzór Grzegorz Kaliciński (P) podczas kręcenia zdjęć do filmu "Karbala"Foto: matriały promocyjne/Next Film

"Karbala" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza to opowieść o wydarzeniach z 2004 roku w Iraku. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom cztery dni piekła - w muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Bartłomiej Topa wcielił się w filmie w postać dowódcy polskich żołnierzy.

Aktor mówiąc o wojnie w Iraku zwrócił uwagę na fakt, że Zachód podejmując decyzję o interwencji w tym kraju wierzył, że uchroni świat przed jakąś tragedią. - W kontekście tego, co się dzieje u bram Europy to był przyczynek do obecnej sytuacji. Ci ludzi do nas przychodzą, oni uciekają, bo tam jest zarzewie wojny - przyznał.

Bartłomiej Topa mówił także o wyborach przed którymi zostali postawieni Polacy w Iraku. - Oni byli wrzuceni w taką sytuację w której musieli się bronić. Chciałem pokazać, jak się czuje człowiek w momencie wzięcia odpowiedzialności za siebie i za innych. Próba zdefiniowania siebie wobec zagrożenia życia to dla mnie temat najistotniejszy - podkreślił gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Tramwaj zwany kulturą

Prowadziła: Joanna Sławińska

Gość: Bartłomiej Topa (aktor)

Data emisji: 20.09.2015

Godzina emisji: 22.13

to/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Karbala" - takiego widowiska w polskim kinie jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 18:16
- Zwłaszcza po roku 1989 roku nie było takiego wojennego filmu, my go zrobiliśmy - zapewniał w Jedynce reżyser Krzysztof Łukaszewicz.
rozwiń zwiń