Anna Retmaniak: mam hyzia na punkcie teatru i radia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 02:25
- Miałam wielką ochotę pisać i mówić o teatrze, snuć przeróżne opowiastki - mówi Anna Retmaniak, twórczyni cyklicznej audycji "Portret słowem malowany".
Audio
  • P jak Portret słowem malowany - Anna Retmaniak o swojej miłości do teatru i radia (Alfabet kultury/ Jedynka)
Anna Retmaniak
Anna Retmaniak Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziennikarka Polskiego Radia starała się o spektaklach i aktorach przygotowywać dobre materiały i nigdy nie krytykowała, bo wiedziała, ile to ich kosztuje pracy, trudu i łez. - Aktorzy bardzo to przeżywają, gdy niektórzy młodzi dziennikarze przejadą im "żyletą po oczach". Trzeba mieć troszeczkę wyrozumiałości, a ja po prostu kocham aktorów - zapewnia Anna Retmaniak.

"Portret słowem malowany". Słuchaj, kiedy chcesz >>>
Twórczyni cyklicznej audycji "Portret słowem malowany" podkreśla, że bardzo lubi ludzi i stara się być dla nich serdeczna, miła, uśmiechnięta. - Mam hyzia na punkcie teatru i radia - mówi. Ale gdy własnemu dziecku zaproponowała, by spróbowało swych sił w radiu, to usłyszała odpowiedź, która do dziś wywołuje na jej twarzy uśmiech...

90 lat Polskiego Radia w Jedynce >>>

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Anna Retmaniak (dziennikarka Polskiego Radia, twórczyni cyklicznej audycji Portret malowany słowem), Tadeusz Dąbrowski (poeta)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 20.30

(sm, pg)

Czytaj także

Anna Retmaniak: nie jestem kolorowym pisemkiem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 10:13
- Poza pokorą wobec rozmówcy jest jeszcze bardzo ważna rzecz, nie wolno przekraczać granicy intymności w rozmowie - podkreśla dziennikarka Polskiego Radia, autorka cyklu "Portret słowem malowany", zwana "kronikarką polskiego teatru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burleska - teatr, striptiz czy terapia?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 04:12
Jedni chcą widzieć w niej taniec erotyczny, inni szersze zjawisko kulturalne. Burleska się odradza, a wśród jej widzów jest więcej kobiet niż mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacper Kuszewski: niepokój jest ważny w życiu artysty

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 13:34
- Bez tego trudno pozostać twórczym. Bo gdy człowiek ma wrażenie, że wszystko jest dobrze i nic więcej już mu nie trzeba, to właściwie po co tworzyć sztukę? - zastanawia się popularny aktor.
rozwiń zwiń