X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowy Instytut Audiowizualny na straży polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 02:50
- Agnieszka Holland opowiadała o miejscach, które otwierają się, a po jakimś czasie już nie wyobrażamy sobie, że Warszawa, czy inne miasto mogło bez nich istnieć. Mamy nadzieję, że również NInA stanie się taką instytucją - mówi Agnieszka Wolak.
Audio
  • N jak NInA, Narodowy Instytut Audiowizualny (Alfabet kultury/ Jedynka)
Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. NInA ma na celu utrwalanie, archiwizację i upowszechnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej oraz teatralnej
Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. NInA ma na celu utrwalanie, archiwizację i upowszechnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej oraz teatralnejFoto: PAP/Rafał Guz

Narodowy Instytut Audiowizualny, w skrócie NInA ma nową, zmodernizowaną siedzibę przy ul. Wałbrzyskiej 3/5. - Bardzo ważne było dla nas to, by oprócz tego, że budynek jest naszpikowany nowymi technologiami, był aktywny czynnik ludzki, żeby były wokół osoby życzliwe i otwarte, które z przyjemnością pokierują odwiedzającymi - mówi Agnieszka Wolak, rzeczniczka Instytutu.

Portal internetowy Ninateka.pl to ponad 5 tysięcy materiałów filmowych i dźwiękowych, które są zapisami spektakli teatralnych, słuchowisk, filmów dokumentalnych. - Mamy również katalog, czyli wyszukiwarkę archiwum, która jest na stronie internetowej, natomiast materiały w całości są dostępne tylko na Wałbrzyskiej 3/5. Najczęściej z powodów prawnych nie możemy ich umieścić w internecie; tych materiałów jest prawie 10 tysięcy - opowiada rzeczniczka.

Z rozmowy dowiesz się jak wygląda obecnie nowa siedziba NInY oraz jakie cele stawia przed sobą instytucja.

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadził: Michał Montowski

Gość: Agnieszka Wolak (rzeczniczka Narodowego Instytutu Audiowizualnego)

Data emisji: 9.06.2015

Godzina emisji: 20.30

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść o niezwykłym rodzie Estreicherów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 09:49
Będąc na rozdrożach kultury wybrali świadomie polską drogę i opuścili dla niej wszelkie inne tropy. Zostali Polakami, z wyboru i z miłości do naszej kultury. Wybór ten nie był wcale łatwy, a jego konsekwencje nie okazały się miłe i bezpieczne. Historia wystawiła za polskość rachunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino można założyć wszędzie - w szkole i w remizie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 11:39
- Cel projektu "Kino za rogiem" jest taki, żeby wszędzie w Polsce, gdzie to tylko jest możliwe, stworzyć małe, profesjonalne kina dla maksymalnie 60 osób - wyjaśnił w radiowej Jedynce koordynator akcji Grzegorz Molewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jerzy Limon: chciałem przywrócić wspaniałą kartę z dziejów kultury polskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 11:20
- To w znacznym stopniu mi się udało - stwierdził w radiowej Jedynce anglista, literaturoznawca, pisarz i teatrolog, który w Gdańsku realizuje ideę teatru szekspirowskiego.
rozwiń zwiń