X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powrót do źródeł filmu. Akcja "Kino za rogiem"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 04:12
- Ta inicjatywa przypomina, że film został stworzony do kina. Jest to miejsce, w którym można odłączyć się od otaczającej rzeczywistości i spotkać się oko w oko z obrazem - mówi aktor Andrzej Chyra.
Audio
Realizacja misji projektu sieci Kino za Rogiem buduje nową filozofię kina. Odwołuje się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół, tanie w obsłudze i utrzymaniu, ale spełniające zarazem wysokie standardy techniczne, dostępne wszędzie
Realizacja misji projektu sieci Kino za Rogiem buduje nową filozofię kina. Odwołuje się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół, tanie w obsłudze i utrzymaniu, ale spełniające zarazem wysokie standardy techniczne, dostępne wszędzieFoto: Pixabay

Animator i wizjoner kina Grzegorz Molewski wpadł na pomysł stworzenia akcji "Kino za rogiem", która kino i polskie filmy chce przybliżyć również mieszkańcom małych miejscowości. - Przeanalizowaliśmy, że w Polsce na 2,5 tysiąca gmin kina są w niecałych dwustu i głównie są skupione w dużych miastach. To znaczy, że wielkie połacie kraju są pozbawione możliwości kontaktu z filmem we właściwym środowisku, czyli w estetyce kinowej - opowiada inicjator akcji.

W ten sposób ukuto koncepcję małych, 20-60 osobowych kin. - 60 procent Polaków nie ma dostępu do kin z dwóch powodów: albo nie ma w okolicy kina, albo jest ono za drogie. Jest to ogromna grupa ludzi, która nie rozumie, że istnieje coś takiego jak estetyka kinowa - opowiada Grzegorz Molewski.

W programie rozmawialiśmy również o tym, dlaczego w ramach akcji nie powstają większe kina niż 60 osobowe, co sprawia, że większe kina "są traumatyczne" oraz w jaki sposób można zamówić seans w "Kinie za rogiem". Ponadto Andrzej Chyra opowiadział o filmach, z ktorymi przyjechał na Festiwal Dwa Brzegi (patronat radiowej Jedynki) oraz o najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "11 minut".

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Andrzej Chyra (reżyser, aktor), Grzegorz Molewski (animator, wizjoner kina, twórca akcji "Kino za rogiem"), Radosław Łabarzewski (animator, twórca akcji "Kino za rogiem"), Grzegorz Cwaliński (dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański)

Data emisji: 4.08.2015

Godzina emisji: 20.30

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowa Cara Delevingne w "Papierowych miastach"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 01:34
- Fabuła filmu "Papierowe miasta" jest banalnie prosta. To, co czyni go wyjątkowym, to dobrze zagrana rola głównej bohaterki, w którą wcieliła się Cara Delevingne - mówi Remigiusz Kadelski, krytyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość i intymność w "Znam kogoś, kto cię szuka"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 02:34
- Julia w filmie "Znam kogoś, kto cię szuka" mówi o intymnych sprawach w bardzo szczególny sposób, bez epatowania nimi, natomiast jest bardzo w tym otwarta - mówi aktor Andrzej Chyra.
rozwiń zwiń