X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda Wieczna Miłość dla wojowników pokoju

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 01:14
- Jesteśmy apolityczni. Chcemy rozsądnie wybrać laureata nagrody pokojowej Wieczna Miłość, wypromować jego ideę, bo na niej ma się opierać przesłanie, które chcemy skierować do społeczeństwa - mówi Wojciech Siudmak, artysta.
Audio
  • "P" jak Projekt Wieczna Miłość Nagroda Pokojowa 2015 (Alfabet kultury/ Jedynka)
Tegoroczny laureat nagrody to francuski filozof, wykładający na Sorbonie i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Zajmuje się historią filozofii arabskiej i orientalnej oraz filozofią religii
Tegoroczny laureat nagrody to francuski filozof, wykładający na Sorbonie i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Zajmuje się historią filozofii arabskiej i orientalnej oraz filozofią religiiFoto: Pixabay/Skitterphoto

3 października w Poznaniu przyznano międzynarodową nagrodę pokoju francuskiemu filozofowi religii, prof. Remiemu Brague'owi. Autor i fundator nagrody pokoju Wieczna Miłość, Wojciech Siudmak mówi, że tytuł ten jest bardzo ważny i nie łączy się z dużym sukcesem medialnym nagrodzonego, a uhonorowaniem pracy danej osoby na rzecz pokoju. - Różnimy się od nagrody Nobla tym, że chcemy wyszukać wybitne jednostki intelektualne, o których się nie mówi się, bo one nie potrzebują szumu medialnego, by zaistnieć - opowiada gość radiowej Jedynki.

W tym roku nagroda pokoju przypadła w udziale prof. Remiemu Brague'owi, który zajmuje się w sposób niezależny badaniem i analizą różnych religii. - On nie jest we Francji znany, co nie oznacza, że nie jest ceniony. Dzieje się tak za sprawą dążenia do sławy innych filozofów, którzy wciskają się w lukę pozostawioną przez człowieka, pracującego bardzo wytrwale i nie znajdującego powodu do tego, by sobie robić reklamę - opowiada fundator nagrody.

Z audycji można dowiedzieć się również m.in., dlaczego badania prof. Brague są aż tak istotne i jaki związek ze statuetką Wiecznej Miłości ma Wieluń.

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Wojciech Siudmak (artysta, autor i fundator nagrody pokoju Wieczna Miłość), Emilia Nowaczyk (przewodnicząca kapituły nagrody), Bogumiła Czerniak (wiceprzewodnicząca Rady Programowej Fundacji), prof. Tadeusz Maliński (specjalista od nanotechnologii w służbie medycyny, juror nagrody pokoju Wieczna Miłość)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 20.29

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrześcijaństwo otwiera Polsce drzwi do świata

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 03:46
- Pojęcie chrztu jest jednym z tych, które rozcinają historię plemion polskich. Jest radykalnie nowe i trzeba się do niego przyzwyczaić, bo do samej nowej wiary przyszło się przyzwyczaić dużo łatwiej niż nam się wydaje - mówi prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Napoleon i sztuka" w Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 20:22
Wystawa pokazuje największy dotąd w Polsce zbiór dzieł sztuki, rzemiosła artystycznego i meblarstwa doby napoleońskiej.
rozwiń zwiń