"Notebook" - książka nie tylko do czytania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 04:37
- Jest to pierwsza książka, którą będzie można czytać zupełnie inaczej niż wcześniejsze. Takich publikacji jeszcze nie było - mówi o "Notebooku" Marcin Baniak z Wydawnictwa Literackiego.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia kulturalne tygodnia (Magazyn sztuk wszelkich/ Jedynka)
W wypadku drogowym ginie młoda kobieta. Wezwany na miejsce prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Dopiero uruchomienie komputera zmarłej zmieni całe jego dotychczasowe życie
W wypadku drogowym ginie młoda kobieta. Wezwany na miejsce prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Dopiero uruchomienie komputera zmarłej zmieni całe jego dotychczasowe życieFoto: Glow Images/East News

W fabułę "Notebooka" - polskiej powieści sensacyjnej - wkomponowano kilkanaście filmów, które można obejrzeć na ekranie telefonu bądź tabletu. - To się dobrze czyta, książka jest wciągająca. Wszystko dzieje się w naszej rzeczywistości, jest to Polska prowincjonalna z niewielkim miasteczkiem, w którym z kłopotami boryka się prokurator - opowiada Marcin Baniak.

Z jednej strony jest to tradycyjna lektura, do której dołączono tzw. technologię rzeczywistości rozszerzonej. - Były już takie próby, ale nie na taką skalę. Czytając książkę, będziemy mogli zeskanować obrazek za pomocą smartfona bądź tabletu i wówczas obejrzeć film, związany z fabułą - zachęca gość Jedynki.

W thrillerze zostały poruszone tematy m.in. ochrony danych osobowych, handlu ludzkimi organami. Z audycji dowiesz się m.in. czy technologia będzie przeszkadzała w lekturze i dlaczego nie jest jeszcze znane nazwisko autora książki.

Patronem medialnym książki "Notebook" jest radiowa Jedynka.

W dniach 14-17 maja zapraszamy na relacje z Warszawskich Targów Książki. Na Stadionie Narodowym w Warszawie naszym wysłannikiem będzie Magda Mikołajczuk.

***

Tytuł audycji: Magazyn sztuk wszelkich

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Tomasz Gutkowski (dyrektor festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie", wykładowca Akademii Fotografii), Joanna Rajkowska (artystka, twórczyni warszawskiej palmy), Marcin Baniak (Wydawnictwo Literackie), Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego), Małgorzata Omilanowska (Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Data emisji: 14.05.2015

Godzina emisji: 20.30

sm/pg

Czytaj także

Joanna Kulmowa: poczucie humoru bardzo dziś przeszkadza

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 04:51
- Joanna i Jan Kulmowie to para nierozłączna i obdarzona rzadko spotykaną pogodą ducha, jasnością postawy wobec świata i czasu, który upływa. Są to twórcy zarazem osobni i przekorni - opowiada Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Judasz" Amosa Oza: samotna wędrówka po Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:30
- To książka, która wywarła na mnie bardzo głębokie wrażenie, jedna z ważniejszych po "Opowieści o miłości i mroku" - przyznaje tłumacz "Judasza" Leszek Kwiatkowski.
rozwiń zwiń