X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szekspir i szaleństwo, które przywraca światu naturalny kształt

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 03:10
- Bardzo ważny był dla nas motyw odwrócenia porządków. Szaleństwa, w którym błazen jest mądrzejszy od króla - mówi Jan Klata, reżyser "Króla Leara". Spektakl pokazany zostanie podczas XIX Festiwalu Szekspirowskiego.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia kulturalne tygodnia (Rozdroża kultury/ Jedynka)
Król Lear to tragedia Williama Shakespearea, prawdopodobnie napisana w roku 1605. Fabuła dramatu oparta jest na legendzie o Llyrze, mitycznym królu Brytanii. Na zdjęciu obraz Trzy córki Króla Leara Gustava Pope
"Król Lear" to tragedia Williama Shakespeare'a, prawdopodobnie napisana w roku 1605. Fabuła dramatu oparta jest na legendzie o Llyrze, mitycznym królu Brytanii. Na zdjęciu obraz Trzy córki Króla Leara Gustava PopeFoto: Wikipedia Commons/Public domain/Guerrace01

Impreza rozpocznie się w piątek (31.07) w Gdańsku. Dla tych, dla których teatr jest całym światem to święto, na które czekają cały rok. Na miejscu zjawią się szekspirolodzy z całego świata oraz najlepsze zespoły teatralne. W tym roku, po otwarciu Teatru Szekspirowskiego i powrocie do sierpniowego terminu, festiwal się zmienił. Będzie mniej spektakli zagranicznych, co nie oznacza, że zabraknie gwiazd teatralnych.

"Wielki John Barrymore" to sztuka Teatru Stu z Krakowa w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, który będzie można oglądać w piątek w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. - Sam utwór jest średniej jakości, natomiast jego temat mnie zafascynował. Odchodzenia aktora, który w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że staje nad przepaścią, gdzie już nie ma możliwości, traci swoje siły i próbuje jeszcze wykrzesać z siebie energię - opowiada Jerzy Trela, który występuje w tym przedstawieniu.

W programie mówiliśmy również o różnych interpretacjach "Hamleta", które będzie można zobaczyć w czasie festiwalu i innych atrakcjach, które przygotowali organizatorzy.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Agata Duda-Gracz (reżyserka i scenografka teatralna), Jan Klata (reżyser teatralny, dramaturg), Jerzy Trela (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny), Karolina Krzywicka (kustosz Muzeum Azji i Pacyfiku), Iwona Nowicka (iranistka i tłumaczka poezji perskiej), Tomasz Schimscheiner (aktor)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 20.19

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetliste, kolorowe, ekspresyjne. Obrazy Juliusza Joniaka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 14:23
- Jego obrazy są ekspresyjne i dynamiczne. Czuje się wiatr, słońce, niepokój i Juliusz Joniak potrafi to wszystko oddać - mówi Zbigniew Kazimierz Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślady ludzi. Artystyczne świadectwo życia w dżungli

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 14:13
Polski artysta pojechał do Sao Paulo, brazylijski fotograf przyjrzał się polskim miastom. Wraz z nimi przedzieramy się przez miejskie dżungle i zastanawiamy się, co dalej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowy Instytut Audiowizualny na straży polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 02:50
- Agnieszka Holland opowiadała o miejscach, które otwierają się, a po jakimś czasie już nie wyobrażamy sobie, że Warszawa, czy inne miasto mogło bez nich istnieć. Mamy nadzieję, że również NInA stanie się taką instytucją - mówi Agnieszka Wolak.
rozwiń zwiń