X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kopara opada, czyli Szekspir w wydaniu szalonym

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 13:18
- Tekst napisany 11-zgłoskowcem, oprawa muzyczna na instrumentach recyklingowych i bębnach, a także śmiech z siebie samych - wyjątkowe wydarzenie na Festiwalu Szekspirowskim zapowiada reżyser Krzysztof Grabowski.
Audio
  • Najciekawsze wydarzenia 19. Festiwalu Szekspirowskiego (Magazyn Sztuk Wszelkich)
W piątek (7.08) swoją festiwalową premierę będzie miał spektakl Wesołe kumoszki z Windsoru w reż. Pawła Aignera, który jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.
W piątek (7.08) swoją festiwalową premierę będzie miał spektakl "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reż. Pawła Aignera, który jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże. Foto: mat. prasowe Teatru Wybrzeże

Spektakl "Kopara opada: 25 lat budowy GTS" podsumowuje najistotniejsze i najbardziej spektakularne wydarzenia, które towarzyszyły budowie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - gospodarza Festiwalu Szekspirowskiego - przez 25 lat. Zaproszeni z całej Polski aktorzy oraz dodatkowe projekcje "opowiedzą" tak znamienne punkty w historii gdańskiej placówki, jak zjazd Hamletów na zaproszenie Andrzeja Wajdy. - Lubimy się śmiać sami z siebie i chcemy to pokazać - dodaje Grabowski. 

Jubileuszu dopełnia przygotowanie pierwszej produkcji GTS na scenę szekspirowską – "Wesołe kumoszki z Windsoru" z Katarzyną Figurą w roli Pani Chybcik oglądać można także w trakcie festiwalu.

Z kolei w nurcie Szekspiroff oglądać można serial teatralny "FOTOPLASTIKON OBIEKT 004", którego twórcy wciągają nas w historie miłosne z rożnych sztuk Szekspira, a widzowie śledzą całość jedynie przez szpary niczym w fotoplastikonie. - Zależało mi, by pokazać relacje par i na rożne strony je "powykręcać". Dla mnie "Sen nocy letniej" wcale nie jest zabawny - mówi reżyserka Ewelina Ciszewska. Dodajmy, że kolejne epizody serialu obywają się... bez słów.

***

Przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Goście: Ewelina Ciszewska (reżyserka teatralna), Krzysztof Grabowski (reżyser, koordynator nurtu SzekspirOFF na 19. Festiwalu Szekspirowskim)

Data emisji: 6.08.2015

Godzina emisji: 20.14

Materiał został wyemitowany w audycji "Magazyn Sztuk Wszelkich"

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szekspir i szaleństwo, które przywraca światu naturalny kształt

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 03:10
- Bardzo ważny był dla nas motyw odwrócenia porządków. Szaleństwa, w którym błazen jest mądrzejszy od króla - mówi Jan Klata, reżyser "Króla Leara". Spektakl pokazany zostanie podczas XIX Festiwalu Szekspirowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hamlet w kosmicznym wirze, z którego nie ma wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 02:13
- Hamlet Szekspira okazuje się być uniwersalnym i rozpoznawalnym w każdej kulturze dramatem - mówi w Jedynce reżyser Grzegorz Bral.
rozwiń zwiń