X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

E-encyklopedia teatru polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:59
- Chcę, by encyklopedia teatru polskiego miała szansę na bycie nowoczesną strukturą, która łączy w sobie cechy uporządkowanej wiedzy - mówi Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia kulturalne tygodnia (Magazyn sztuk wszelkich/ Jedynka)
Strona internetowa Encyklopedii Teatru Polskiego
Strona internetowa Encyklopedii Teatru PolskiegoFoto: volkanolmez/unplash/CC0/encyklopediateatru.pl

4 grudnia w Instytucie Teatralnym zaprezentowano internetową encyklopedię teatru polskiego. Pomysłodawczyni tego projektu przyznaje, że na początku wydawało jej się to rzeczą utopijną. - Mamy 250 lat teatru polskiego, więc jest na co spoglądać. Mamy również bogatą, różnorodną i intensywną obecność teatru wszędzie, także w nauce i filozofii. Chciałabym, by encyklopedia mogła zintegrować rozproszone dotychczas wątki, badania, pomysły i metodologie - mówi w radiowej Jedynce Dorota Buchwald.

Czy w przeszłości były próby stworzenia podobnego projektu? Kto pracował nad hasłami owej encyklopedii i jaki mają one charakter? Czy to teatr polski wpłynął na światowy, czy może było na odwrót? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Anna Stempniak  

Gość: Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i pomysłodawczyni encyklopedii internetowej)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 20.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:26
- Śmierć w teatrze Tadeusza Kantora była dziwna i androgeniczna. Wywoływała pewien niepokój, a z drugiej strony artysta sprowadza ją do figury sprzątaczki i realności najniższej rangi - mówi teatrolog dr Katarzyna Flader-Rzeszowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń