E-encyklopedia teatru polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:59
- Chcę, by encyklopedia teatru polskiego miała szansę na bycie nowoczesną strukturą, która łączy w sobie cechy uporządkowanej wiedzy - mówi Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia kulturalne tygodnia (Magazyn sztuk wszelkich/ Jedynka)
Strona internetowa Encyklopedii Teatru Polskiego
Strona internetowa Encyklopedii Teatru PolskiegoFoto: volkanolmez/unplash/CC0/encyklopediateatru.pl

4 grudnia w Instytucie Teatralnym zaprezentowano internetową encyklopedię teatru polskiego. Pomysłodawczyni tego projektu przyznaje, że na początku wydawało jej się to rzeczą utopijną. - Mamy 250 lat teatru polskiego, więc jest na co spoglądać. Mamy również bogatą, różnorodną i intensywną obecność teatru wszędzie, także w nauce i filozofii. Chciałabym, by encyklopedia mogła zintegrować rozproszone dotychczas wątki, badania, pomysły i metodologie - mówi w radiowej Jedynce Dorota Buchwald.

Czy w przeszłości były próby stworzenia podobnego projektu? Kto pracował nad hasłami owej encyklopedii i jaki mają one charakter? Czy to teatr polski wpłynął na światowy, czy może było na odwrót? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Anna Stempniak  

Gość: Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i pomysłodawczyni encyklopedii internetowej)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 20.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:26
- Śmierć w teatrze Tadeusza Kantora była dziwna i androgeniczna. Wywoływała pewien niepokój, a z drugiej strony artysta sprowadza ją do figury sprzątaczki i realności najniższej rangi - mówi teatrolog dr Katarzyna Flader-Rzeszowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń