X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Manuskrypt, będący klejnotem naszego języka

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 01:47
- "Kazania świętokrzyskie" to jeden z najcenniejszych rękopisów, który nazywamy w literaturze relikwią kultury i języka polskiego czy najcenniejszym klejnotem języka polskiego - mówi Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
Audio
  • Dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski o "Kazaniach Świętokrzyskich" i o Dniu Domeny Publicznej (Magazyn Sztuk Wszelkich/Jedynka)
Zabytek składa się z jednego całego kazania i fragmentów pięciu innych kazań (zdjęcie ilustracyjne)
Zabytek składa się z jednego całego kazania i fragmentów pięciu innych kazań (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/Erdenebayar
Cykl specjalny
chrześcijaństwo kościół FREE 1200_660.jpg
1050 lat chrześcijaństwa w Polsce

W sobotę (30.01) Biblioteka Narodowa udostępni publiczności do oglądania jeden z najcenniejszych zabytków naszego piśmiennictwa "Kazania świętokrzyskie". Ten średniowieczny dokument, prawdopodobnie z końca XIII lub z XIV wieku, uznawany jest za najstarszy tekst prozatorski stworzony w języku polskim. - W cyklu "Pierwsze najstarsze" raz w miesiącu przez kilka godzin prezentujemy jeden z najcenniejszych zabytków polskiej historii czy kultury. Jest to rocznicowy pokaz, związany z chrztem Polski i początkami państwa polskiego - opowiada dyrektor.

Z audycji dowiesz się również, kto jest autorem "Kazań świętokrzyskich", jak udało się trafić na ich ślad i co wspólnego mają tablety ze średniowiecznymi manuskryptami.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kompleksy, miłości i niezliczone pseudonimy. Stendhal nieznany

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 23:24
Stendhal sam przyznał, że musiał dokonać wyboru pomiędzy życiem a pisaniem. - Zdecydował się na to drugie i całe jego życie było w tym pisaniu - mówi dr Marek Gumkowski, historyk literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka Narodowa wypożycza ponad 1000 książek dziennie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:00
Placówka stara się gromadzić wszystkie książki wydawane w Polsce. - W czasach PRL biblioteka zdobywała mniej lub bardziej oficjalne publikacje ukazujące się w drugim obiegu. W BN pracowali też opozycjoniści – przypomina jej dyrektor Tomasz Makowski.
rozwiń zwiń