Jak odnaleźć się w gąszczu wydarzeń świata kultury?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 01:59
- Wiele osób twierdzi, że nie jest w stanie znaleźć wydarzenia kulturalnego dla siebie. Receptą na ten problem jest portal kultura dostępna - mówi Kazimierz Monkiewicz, wicedyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Audio
  • Program i portal kultura dostępna pod lupą (Magazyn sztuk wszelkich/ Jedynka)
Program Kultura dostępna ma wspierać zadania, służące ułatwieniu dostępu do kultury, skierowane do szerokiego grona odbiorców i sprzyjające integracji społecznej
Program Kultura dostępna ma wspierać zadania, służące ułatwieniu dostępu do kultury, skierowane do szerokiego grona odbiorców i sprzyjające integracji społecznejFoto: Glow Images/ East News

Kultura dostępna to portal Narodowego Centrum Kultury, który ma sprawić, by każdy mógł łatwiej znaleźć wydarzenia kulturalne i wziąć w nich udział. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej i zgodzić na usługi geolokalizacji, by wyświetliły nam się zdarzenia najbliższe w czasie i w odległości.

- Zrobiliśmy badania, z których wynika, że w Polsce średnio co miesiąc jest ok. siedmiu tysięcy wydarzeń kulturalnych, gdzie cena nie przekracza 20 zł. Z tego cztery tysiące to wydarzenia bezpłatne, więc kultura jest dostępna - opowiada Kazimierz Monkiewicz.

W programie mówiliśmy, z jakich powodów warto zaprzyjaźnić się ze stroną kulturadostepna.pl, kto może zamieszczać na tym portalu informacje o wydarzeniach, jak wieloosobowa rodzina może zaoszczędzić na wyjściu do kina oraz dlaczego warto pokazać dziadkom jak korzystać z portalu kulturadostepna.pl. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Anna Stempniak  

Gość: Kazimierz Monkiewicz (wicedyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 2.02.2016

Godzina emisji: 20.16

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka na wysokich obcasach. Kobiety w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 02:17
- W sztukach teatralnych kobiet fascynujące jest zderzenie radykalnych pytań z cudowną, subtelną, salonową i elegancką formą - mówi w radiowej Jedynce teatrolog Agata Chałupnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pan Tadeusz" brzmiał inaczej? Odkryto nieznany rękopis!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 12:00
- Dysponowałam tylko króciutką notatką z radzieckiego pisma "Trud". Przez lata uważano ją za kaczkę dziennikarską – mówi dr Teresa Rączka-Jeziorska, która w październiku dokonała niezwykłego odkrycia w lwowskiej bibliotece.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego artyści fascynowali się Tatrami?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 13:02
Teresa Jabłońska - historyk sztuki i długoletnia dyrektorka Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem - wydała album, w którym można znaleźć reprodukcje obrazów, zdjęcia, grafiki i szkice, które przybliżają sztukę pod Tatrami.
rozwiń zwiń