Zagraj w kultowym filmie "Rejs" na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 01:26
- Przygotowaliśmy namioty i choć mowa o świetle, to u nas będzie ciemno - uchyla rąbka tajemnicy Anna Sienkiewicz-Rogowska z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.
Audio
  • Recenzja filmu "Randki w ciemno" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Drugi Hotel Marigold" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Avengers: Czas Ultrona" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Żydowskie Motywy (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Zaproszenie na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Kadr z filmu Rejs, w reżyserii Marka Piwowskiego. W latach PRL był on powszechnie odbierany jako parodia systemu komunistycznego w Polsce, co przyczyniło się do jego wyjątkowej popularności. Określa się go często jako film kultowy
Kadr z filmu "Rejs", w reżyserii Marka Piwowskiego. W latach PRL był on powszechnie odbierany jako parodia systemu komunistycznego w Polsce, co przyczyniło się do jego wyjątkowej popularności. Określa się go często jako film kultowyFoto: PAP/CAF

Bez światła nie ma kina, więc na 19. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik , odbywającym się pod hasłem "światło" nie mogło zabraknąć Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. By dostać się na stanowisko B39 zajmowane przez PISF należy wejść przez trzecią bramę Stadionu Narodowego. - Na Piknik przygotowaliśmy specjalny set filmów po rekonstrukcji cyfrowej, czyli takich, które blask i światło otrzymują na nowo - opowiada Anna Sienkiewicz-Rogowska.

Radiowa Jedynka na 19. Pikniku Naukowym >>>

Filmy dla dzieci, również zrekonstruowane czy wykłady na temat światła w filmie to kolejne z atrakcji. Uczestnicy Pikniku Naukowego będą mogli również dotknąć taśmy światłoczułej, zagrać w filmie "Rejs" lub... stanąć za kamerą. Z dźwięku dowiesz się, co jeszcze przygotował dla uczestników Pikniku Naukowego PISF i jakie premiery filmowe są godne polecenia w tym tygodniu.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Mirosław Chojecki (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy), Michał Libera (krytyk filmowy), Anna Sienkiewicz-Rogowska (Państwowy Instytut Sztuki Filmowej)

Data emisji: 8.05.2015

Godzina emisji : 20.19

sm/asz

Czytaj także

Znakomita lekcja historii dla każdego. "Karski i władcy ludzkości"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 02:26
Film dokumentalny "Karski i władcy ludzkości" Sławomira Grunberga łączy materiały archiwalne z animacją. - To bardzo ważny film edukacyjny - mówi Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znana krytyk filmowy zdradza, dlaczego zdecydowała się żyć w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 10:07
- Każdy ma potrzebę bezrefleksyjnej rozrywki. Nie można obrażać się z tego powodu na ludzi - mówiła w Jedynce Bożena Janicka, znana krytyk filmowa. Ta rozrywka to kino.
rozwiń zwiń