"W rytmie marzeń" - wyjątkowa lekcja historii w kinie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 23:58
- "W rytmie marzeń" to film o bezradności i przyspieszonej lekcji dojrzewania, bo jednak bohaterami są 16-latkowie, którzy etap dorastania przechodzą szybko i w drastyczny sposób - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Klucz do wieczności" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Piksele" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Taśmy Watykanu" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "W rytmie marzeń" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Film W rytmie marzeń jest filmową przypowieścią o przyjaźni i zdradzie, nadziejach i rozczarowaniach, brutalności i czułości. Historią o utraconej młodości, a jednocześnie o buncie i ściganiu utopijnych marzeń o wielkim szczęściu
Film "W rytmie marzeń" jest filmową przypowieścią o przyjaźni i zdradzie, nadziejach i rozczarowaniach, brutalności i czułości. Historią o utraconej młodości, a jednocześnie o buncie i ściganiu utopijnych marzeń o wielkim szczęściuFoto: mat. prasowe/Aurora Films

Film "W rytmie marzeń" Andreasa Dresena przenosi nas w lata 90. XX wieku na przedmieścia Lipska. Po zjednoczeniu Niemiec wszystko wydaje się możliwe. Rico, Daniel, Paul i Mark dorastają w czasach, kiedy młodym wydaje się, że świat stoi przed nimi otworem. Reguły, które obowiązywały wczoraj, dziś nie mają już żadnego znaczenia.

Dla Artura Cichmińskiego ten film jest zdecydowanym faworytem wśród premier tygodnia. - "W rytmie marzeń" opowiada o pustce, która otacza bohaterów w momencie, gdy NRD staje się częścią Niemiec. Po transformacji młodzież musi szybko dorosnąć i odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która wcale im nie sprzyja - mówi krytyk filmowy.

W audycji rozmawialiśmy o tym, czy przedstawione w filmie niemieckiego reżysera pokolenie było stracone i z jakich powodów jest to obraz pod dyskusję. Zapraszamy także do wysłuchania recenzji innych premierowych obrazów.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Joanna Łapińska (dyrektor artystyczna 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), Zbigniew Kazimierz Witek (inżynier, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie)

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/asz

Czytaj także

Ant-Man - mrówka z nadludzką siłą

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 11:03
"Ant-Man" - pierwsza ekranizacja przygód bohatera, który w 1962 roku pojawił się w komiksie jako jeden z pierwszych Avengersów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnie kino FUMI. Co tydzień do obejrzenia nowy film

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 12:08
W lipcu ruszyły w internecie darmowe prezentacje najlepszych filmów animowanych. Co piątek o 18 w cyklu "Letnie Kino FUMI" odbywa się premiera nowego filmu.
rozwiń zwiń