Wyjątkowa Cara Delevingne w "Papierowych miastach"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 01:34
- Fabuła filmu "Papierowe miasta" jest banalnie prosta. To, co czyni go wyjątkowym, to dobrze zagrana rola głównej bohaterki, w którą wcieliła się Cara Delevingne - mówi Remigiusz Kadelski, krytyk.
Audio
  • Recenzja premier tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Zaproszenie na 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (Magazyn Bardzo Filmowy/ Jedynka)
  • Relacja z 15. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu (Magazyn Bardzo Filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
W Papierowych miastach wyjątkowo wyróżnia się główna bohaterka, którą zagrała znana modelka Cara Delevingne
W "Papierowych miastach" wyjątkowo wyróżnia się główna bohaterka, którą zagrała znana modelka Cara DelevingneFoto: materiały prasowe

"Papierowe miasta" to ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora "Gwiazd naszych wina". Młody chłopak i jego dwóch przyjaciół wyrusza w podróż, aby znaleźć zaginioną dziewczynę z sąsiedztwa. - To hybryda różnego rodzaju gatunków filmowych. Mamy komedię, film grozy oraz film drogi - opowiada Remigiusz Kadelski.

Gość Jedynki jest zdania, że osoby, które lubią hybrydy filmowe będą usatysfakcjonowane, bo jest to dobrze zbilansowany obraz pomiędzy filmem drogi a komedią. - Zaskakująco dobra, jak na komedie, jest również rola głównej bohaterki. Gra bardzo autentycznie, wciela się w postać bez specjalnego napinania, jednocześnie oddając wszystkie niuanse osoby, która jest nieprawdopodobnie energetyczna, odważna i taka, która mogłaby porwać tłumy - uważa krytyk filmowy.

W programie omówiliśmy również inne premiery tego tygodnia. Zapraszamy do wysłuchania całego programu.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Bartosz Prokopowicz (reżyser filmu "Chemia"), Katarzyna Sarnowska (scenarzystka), Julii Kowalski (reżyserka filmu "Znam kogoś kto cię szuka"), Abel Ferrara (amerykański reżyser i scenarzysta), Andrzej Chyra (aktor), Remigiusz Kadelski (dziennikarz filmowy z Telewizji Polskiej)

Data emisji: 31.07.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Czytaj także

"Performer" Oskar Dawicki - sztuka bez kompromisów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 03:37
- W twórcach filmu "Performer" widzę sojuszników na froncie walki ze zgrzebnością i przaśnością polskiego kina, które wbrew temu, że od czasu do czasu odnosi wielkie sukcesy, ciągle ma w sobie kompleksy i prowincjonalność - mówi krytyk Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty - język kina, który cię zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 04:09
We Wrocławiu trwa 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, na którym można zobaczyć 340 filmów wyjątkowych zarówno pod względem formy, jak i treści. - "Nowohoryzontowość" filmów wyraża się w sposobie pokazywania rzeczy oczywistych - mówi Remigiusz Kadelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Czerwonego pająka": to film o fascynacji złem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 20:41
- W każdym z nas jest jakaś ciemna strona. To dlatego bohater mojego filmu fascynuje się złem, to dlatego mnie zafascynował ten temat i myślę, że teraz zafascynuje on widzów - mówi reżyser Marcin Koszałka.
rozwiń zwiń