Szczerość i intymność w "Znam kogoś, kto cię szuka"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 02:34
- Julia w filmie "Znam kogoś, kto cię szuka" mówi o intymnych sprawach w bardzo szczególny sposób, bez epatowania nimi, natomiast jest bardzo w tym otwarta - mówi aktor Andrzej Chyra.
Audio
  • Recenzja premier tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Zaproszenie na 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (Magazyn Bardzo Filmowy/ Jedynka)
  • Relacja z 15. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu (Magazyn Bardzo Filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Kadr z filmu Znam kogoś, kto cię szuka, w reżyserii Julii Kowalski
Kadr z filmu "Znam kogoś, kto cię szuka", w reżyserii Julii KowalskiFoto: materiały prasowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Film francuskiej reżyserki o polskich korzeniach Julii Kowalski "Znam kogoś kto cię szuka" inspirowany jej własną biografią. - Nie jest to film autobiograficzny, ale są różne elementy, dla których inspiracją było moje życie - wyjaśnia Julia Kowalski. Poznajemy życie nastolatki takim, jakim ono jest, wraz z pożądaniem i intymnością.

Zdaniem Andrzeja Chyry Julia Kowalski mówi w swoim filmie o nieatrakcyjnych sytuacjach, wynikających z pewnej intymności, pożądania, załatwiania spraw. - Najważniejsze jest to, że reżyserka dopuszcza nas do swoich bardzo intymnych spraw. Przez to czuje się, że ten film jest osobisty, ale nie jest przez to introwertyczny - opowiada aktor.

Goście Joanny Sławińskiej opowiadali, co sprawia, że film ten jest ponadczasowy i dlaczego przypomina bajkę. W programie rozmawialiśmy również o innych filmach, godnych polecenia, które są prezentowane na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Bartosz Prokopowicz (reżyser filmu "Chemia"), Katarzyna Sarnowska (scenarzystka), Julia Kowalski (reżyserka filmu "Znam kogoś kto cię szuka"), Abel Ferrara (amerykański reżyser i scenarzysta), Andrzej Chyra (aktor), Remigiusz Kadelski (dziennikarz filmowy Telewizji Polskiej)

Data emisji: 31.07.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Czytaj także

"Performer" Oskar Dawicki - sztuka bez kompromisów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 03:37
- W twórcach filmu "Performer" widzę sojuszników na froncie walki ze zgrzebnością i przaśnością polskiego kina, które wbrew temu, że od czasu do czasu odnosi wielkie sukcesy, ciągle ma w sobie kompleksy i prowincjonalność - mówi krytyk Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty - język kina, który cię zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 04:09
We Wrocławiu trwa 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, na którym można zobaczyć 340 filmów wyjątkowych zarówno pod względem formy, jak i treści. - "Nowohoryzontowość" filmów wyraża się w sposobie pokazywania rzeczy oczywistych - mówi Remigiusz Kadelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Czerwonego pająka": to film o fascynacji złem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 20:41
- W każdym z nas jest jakaś ciemna strona. To dlatego bohater mojego filmu fascynuje się złem, to dlatego mnie zafascynował ten temat i myślę, że teraz zafascynuje on widzów - mówi reżyser Marcin Koszałka.
rozwiń zwiń