"Noc Walpurgi" – film, w którym pobrzmiewają echa Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 15:00
- "Noc Walpurgi" to film o tym, że ludzie gotują sobie straszne piekło na ziemi, a potem nie potrafią z niego wyjść - mówi Marcin Bortkiewicz, debiutujący reżyser.
Audio
  • Marcin Bortkiewicz i Philippe Tłokiński o filmie "Noc Walpurgi", Sebastian Smoliński o premierach filmowych, Filip Pławiak o filmie "Czerwony pająk" i Jan A.P. Kaczmarek o Festiwalu Transatlantyk (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Relacja bohaterów filmu Noc Walpurgi przechodzi różne stadia
Relacja bohaterów filmu "Noc Walpurgi" przechodzi różne stadiaFoto: materiały prasowe

"Noc Walpurgi" opowiada o spotkaniu divy operowej naznaczonej Holokaustem i młodego dziennikarza. Główne role grają Małgorzata Zajączkowska i Francuz polskiego pochodzenia Philippe Tłokiński. - Ja tej roli nie zagrałem tak od początku do końca. Ona została krok po kroku zbudowana przy pomocy reżysera i mojej partnerki. Zaufałem im. Teraz, gdy film jest już gotowy, mam przyjemność z odkrywania tej roli, którą gram na ekranie - tłumaczy aktor.

Film Marcina Bortkiewicza został pokazany podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Goście Jedynki opowiadają, jak został przyjęty przez widzów i które filmy innych twórców zrobiły na nich największe wrażenie. Ponadto w audycji mowa jest o zmarłym na początku sierpnia Jerzym Płażewskim, wybitnym krytyku i historyku filmu, o rozpoczętym w piątek (7.08) Festiwalu Transatlantyk w Poznaniu i kinowych premierach ("Amy", "Mission: Impossible-Rogue Nation", "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu").

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Marcin Bortkiewicz, (reżyser filmu "Noc Walpurgi"), Philippe Tłokiński (odtwórca roli dziennikarza w filmie "Noc Walpurgi"), Filip Pławiak (odtwórca roli Karola Kremera w filmie "Czerwony pająk"), Sebastian Smoliński (krytyk filmowy), Jan A.P. Kaczmarek (dyrektor Festiwalu Transatlantyk, kompozytor)

Data emisji: 31.07.2015

Godzina emisji: 20.19

pg/tj

Czytaj także

Wampir z Krakowa grasuje w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 19:00
Rozmowa z Marcinem Koszałką, reżyserem filmu "Czerwony pająk" pokazywanym na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producentka "Idy": do filmu przyszłam z ulicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 20:31
- Firma Opus Film potrzebowała tłumacza. Sprawdziłam się w tej roli, a z czasem zostałam producentem reklam. Kiedy miałam już dosyć, akurat nadarzyła się okazja pracy przy filmach fabularnych - mówi Ewa Puszczyńska.
rozwiń zwiń