"Sicario", czyli rasowe kino sensacyjne

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 02:04
Miasto zwane bestią, niejasne rozkazy, podejrzane typy, strzelaniny i moralne wybory. - Film "Sicario" to wprost rewelacja - podkreśla Michał Montowski.
Audio
  • Recenzja filmu "W piwnicy" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "45 lat" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Cierpienia młodego Edoardo" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Sicario" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Noc Walpurgii" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Zaproszenie na Festiwal Filmowy Kino Dzieci (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła
Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekłaFoto: Monolith/ materiały prasowe

"Sicario" to dramat amerykański, opowiadający historię młodej agentki FBI, która bierze udział w operacji zlikwidowania bossa meksykańskiego kartelu narkotykowego. Podczas misji jej moralność zostaje wystawiona na próbę. - Mamy rasowy thriller, doskonałe kino sensacyjne, bardzo gęste w połączeniu z muzyką, która w sugestywny sposób podkreśla napięcie - mówi Artur Cichmiński, krytyk filmowy.

Jak dodaje krytyk, świat otaczający główną bohaterkę "Sicario" jest jak z horroru, w którym ogromną rolę odgrywają kwestie moralne. - Wydźwięk tego filmu jest bolesny, ale to w jaki sposób został zrealizowany, na ile jest to sugestywne i jego gęsta atmosfera stawiają ten film na wysokiej półce - podkreśla Artur Cichmiński. Z tym zdaniem zgadza się Michał Montowski, który przyznaje, że w czasie oglądania możemy poczuć dreszcze na plecach.

W programie rozmawialiśmy o innych premierach tego tygodnia oraz Festiwalu Filmowym Kino Dzieci.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Maciej Jakubczyk (szef działu edukacji Stowarzyszenia Era Nowe Horyzonty), Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Małgorzata Zajączkowska (aktorka)

Data emisji: 25.09.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/asz

Czytaj także

Szczególna wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 23:55
- Jest to niezwykły wybór plakatów, nigdy wcześniej nie pokazywanych w takim wyborze i w takim miejscu - mówi o wystawie plakatów do filmów Romana Polańskiego Zbigniew Kazimierz Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W rytmie marzeń" - wyjątkowa lekcja historii w kinie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 23:58
- "W rytmie marzeń" to film o bezradności i przyspieszonej lekcji dojrzewania, bo jednak bohaterami są 16-latkowie, którzy etap dorastania przechodzą szybko i w drastyczny sposób - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierpień 1980 na dużym ekranie. Pierwszy powiew wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 02:48
- Naszą historię czujemy tylko my. Kiedyś spytałam Krzysztofa Kieślowskiego, czy to, co sprawia, że nie zostanie na stałe we Francji to "naszość". Odpowiedział mi, że to "mojość" - wspomina Bożena Janicka.
rozwiń zwiń