"Chemia" - film, który pokazuje, że nie jesteśmy święci

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 04:00
- Osoba, która cierpi wraz z osobą umierającą, również umiera, bo przecież odchodzi część jej, ta druga połowa - mówi Tomasz Schuchardt, odtwórca głównej roli w filmie "Chemia".
Audio
  • Zaproszenie na festiwal filmowy WAMA (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Marsjanin" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Pod elektrycznymi chmurami" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Chemia" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Tomasz Schuchardt,  Agnieszka Żulewska - odtwórcy głównych ról w filmie Chemia
Tomasz Schuchardt, Agnieszka Żulewska - odtwórcy głównych ról w filmie "Chemia"Foto: materiały prasowe/Vue Movie Distribution

"Chemia" Bartosza Prokopowicza to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak'n'Roll. - Jest to dla mnie głównie opowieść o tym, że człowiek nie jest herosem. Nawet wspaniały mąż, w momencie gdy jego żona staje się nieznośna z powodu choroby, również takim się staje - mówi prowadząca program.

Zdaniem odtwórcy jednej z głównych ról w filmie, "Chemia" to klasyczny przykład konfliktu małżeńskiego. - Choć miłość jest wspaniałym uczuciem, to nie jest ona łatwa i potrafić robić krzywdę właśnie przez to, że tak bardzo się kocha. Myślę, że to jest prawdziwa miłość, czyli taka, która również rani - opowiada Tomasz Schuchardt, aktor.

W programie oceniliśmy pozostałe premiery tygodnia i zaprosiliśmy na festiwal filmowy WAMA, który rozpoczyna się 7 października.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Artur Zaborski (dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl), Marcin "Kot" Bastkowski (montażysta, dyrektor festiwalu filmowego WAMA), Tomasz Schuchardt (odtwórca głównej roli w filmie "Chemia", aktor)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/ag

 

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: moja postać to kij włożony w mrowisko

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 20:10
- Z jednej strony mamy fajny odział, a z drugiej - porucznika, który jest bardzo ambitny, ale nie wie na czym polega wojna, bo wcześniej siedział za biurkiem – mówi aktor o filmie "Karbala".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia: Kot prawie jak Brando, Szumowska dotykająca głębi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 23:47
- Film Małgorzaty Szumowskiej opowiada o tym, że ciało i dusza muszą być w równowadze, o potrzebie duchowości i unika pułapki sentymentalizmu - mówi o kandydacie do nagrody głównej festiwalu w Gdyni Joanna Sławińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skolimowski: trudno zaliczyć mnie do optymistów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 18:41
- Nie wyobrażam sobie znalezienia pomyślnego wyjścia z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy - mówił w Jedynce reżyser, którego film "11 minut" został polskim kandydatem do Oscara.
rozwiń zwiń