DiCaprio o włos od Oscara. Czy "Zjawa" mu pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 00:17
- Dramat filmu "Zjawa" polega na tym, że nie ma dobra i zła, i trzeba je znaleźć - mówi w radiowej Jedynce krytyk filmowy Artur Cichmiński.
Audio
  • Recenzja filmu "The Boy" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Odlotowa przygoda" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Ocena premier tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Nena" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Mów mi Marianna" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Lucyfer" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Zjawa" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Czas próby" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Obraz Zjawa Alejandra Innarritu nawiązuje do epickich opowieści J. F. Coopera o kolonizacji dzikiej Ameryki. Grający główną rolę w filmie Leonardo DiCaprio jest wymieniany jako główny kandydat do Oscara
Obraz "Zjawa" Alejandra Innarritu nawiązuje do epickich opowieści J. F. Coopera o kolonizacji dzikiej Ameryki. Grający główną rolę w filmie Leonardo DiCaprio jest wymieniany jako główny kandydat do OscaraFoto: Imperial Cinepix

Długo oczekiwanemu filmowi "Zjawa" Alejandra Gonzaleza Inarritu najbliżej do dramatu przygodowego, osadzonego w realiach dzikiej, niezdobytej jeszcze Ameryki na jej północnych rubieżach. Zarówno prowadzący, jak i krytyk filmowy Artur Cichmiński gorąco polecają tę premierę. - Monumentalna przyroda, ogromne lasy, wielkie góry, niebezpieczeństwo, rzeki, śnieg. Można spotkać niedźwiedzia grizzly, choć jeśli spotkamy człowieka, to może się to skończyć podobnie jak z dzikim zwierzęciem - opowiada Michał Montowski.

W audycji oceniliśmy pozostałe premiery tygodnia, m.in. "Czas próby", "Mów mi Marianna", "The Boy", "Lucyfer". Czy dzięki "Zjawie" Leonardo DiCaprio ma szansę zdobyć pierwszego w swojej karierze Oscara? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 29.01.2016

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Czytaj także

"Syn Szawła" - film, który odmienia widza

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 23:58
Wśród najciekawszych premier tygodnia są m.in. poruszający "Syn Szawła" i znakomita animacja "Anomalisa". -Rzadko zdarzają się tak dobre filmy. Trzeba je odnotować i pójść do kina - zachęca prowadzący, Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co nas nie zabije, nie zawsze nas wzmocni"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 00:29
- Porażki są potrzebne w różnych proporcjach, jak wszystkie szczepionki. Kaleczą, gdy jest ich zbyt wiele. To, co nas nie zabije, niekoniecznie czyni nas mocniejszymi - mówi reżyser Maciej Wojtyszko.
rozwiń zwiń