"Barany. Islandzka opowieść" - mądry i pokrzepiający film

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 00:18
- Grimur Hakonarson to przeuroczy człowiek z ogromnym dystansem do samego siebie. Film "Barany. Islandzka opowieść" powstał z poszanowaniem dla bohaterów i samej historii - mówi krytyk filmowy, Artur Cichmiński.
Audio
  • Recenzja filmu "Widzę, widzę" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Ojcowie i córki" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Eisenstein w Meksyku" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Relacja z 66. Festiwalu Berlinale (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Recenzja filmu "Barany. Islandzka opowieść" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Film Barany. Islandzka opowieść powstał w koprodukcji islandzko-duńsko-norwesko-polskiej. Jest to opowieść o dwóch skłóconych od 40 lat braciach, hodowcach owiec, którzy będą musieli zakończyć spór i współdziałać, wobec zarazy
Film "Barany. Islandzka opowieść" powstał w koprodukcji islandzko-duńsko-norwesko-polskiej. Jest to opowieść o dwóch skłóconych od 40 lat braciach, hodowcach owiec, którzy będą musieli zakończyć spór i współdziałać, wobec zarazyFoto: materiały prasowe/Gutek Film

"Barany. Islandzka opowieść" w reżyserii Grimura Hakonarsona to, jak podkreśla prowadzący program, bardzo pokrzepiający, piękny i mądry film. - To wspaniała opowieść o pojednaniu dwóch skłóconych od 40 lat braci, którzy hodują owce - mówi Michał Montowski. Z takim zdaniem zgadza się Artur Cichmiński. - Jest to film o trudnej relacji, która się zmienia w miarę rozwoju akcji. Pewne więzi są nierozerwalne i to jest ważne - dodaje krytyk.

Jakie pokłady emocji drzemią na Islandii? Jaka więź może łączyć ludzi i przyrodę? Do jakich filmów nawiązuje film "Barany. Islandzka opowieść"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której oceniliśmy pozostałe premiery tygodnia i opowiedzieliśmy o Festiwalu Berlinale.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie), Marta Minorowicz (reżyserka, producentka)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 20.19

sm/ag

Czytaj także

"Moje córki krowy" to kino bezkonkurencyjne!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 22:00
- Wszyscy, którzy lubią akcję wyjdą z kina usatysfakcjonowani dobrym rytmem, inteligentnym dialogiem i ludzką historią. To film pełny i bardzo sugestywny w swoim wyrazie – podkreśla Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syn Szawła" - film, który odmienia widza

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 23:58
Wśród najciekawszych premier tygodnia są m.in. poruszający "Syn Szawła" i znakomita animacja "Anomalisa". -Rzadko zdarzają się tak dobre filmy. Trzeba je odnotować i pójść do kina - zachęca prowadzący, Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DiCaprio o włos od Oscara. Czy "Zjawa" mu pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 00:17
- Dramat filmu "Zjawa" polega na tym, że nie ma dobra i zła, i trzeba je znaleźć - mówi w radiowej Jedynce krytyk filmowy Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń