Animator. Wielkie święto kina animowanego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 15:00
- Zgłoszeń do konkursu było prawie tysiąc, co pokazuje rangę festiwalu. Mówi się za kulisami, że to jeden z pięciu najważniejszych festiwali animacji na świecie - mówi Patrycjusz Tomaszewski, rzecznik prasowy Animatora.
Audio
Do kogo w tym roku powędrują Złote Pegazy?
Do kogo w tym roku powędrują Złote Pegazy?Foto: mat.prasowe/animator-festival.com

Poznański festiwal ma silne związki z Polskim Radiem. - W piątek zapraszamy na zorganizowany tylko na ten wieczór projekt "Rudnik-Kaliski-Szymborski". Eugeniusz Rudnik nazywany jest pierwszym polskim DJ-em, to legendarny założyciel Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Tworzył dzięki parze nożyczek i taśmie magnetofonowej - przypomina Patrycjusz Tomaszewski. 

Jak dodaje Ewa Obrębowska z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu jednym z najbardziej oczekiwanych elementów festiwalu są warsztaty dla dzieci. - Każdy festiwal kończy się zapowiedzią nowej ery, nowego czasu. To dzieci wymyślają te animacje, które będa obowiazywały w przyszłości - mówi.

W audycji rozmawialiśmy także o nowościach filmowych w polskich kinach. Na która z premier zdaniem Michała Montowskiego i Artura Cichmińskiego warto sie wybrać?

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w audycji Eureka - kultura i nauka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Ewa Obrębowska (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu), Patrycjusz Tomaszewski (rzecznik prasowy festiwalu Animator)

Data emisji: 7.07.2016

Godzina emisji: 20.27

gs/pg

Czytaj także

"Dama w vanie". Maggie Smith w świetnej formie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 12:50
Brytyjski dramat to historia przyjaźni między pewnym mężczyzną (Alex Jennings) a ekscentryczną staruszką (Maggie Smith) mieszkającą w samochodzie na podjeździe jego domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scena ciszy". Ofiary ludobójstwa mają głos

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 16:45
Rodzina, która przetrwała ludobójstwo w Indonezji w latach 60., stawia czoło mężczyźnie odpowiedzialnemu za śmierć jednego z ich braci. To fabuła dokumentu Joshuy Oppenheimera "Scena ciszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warcraft: Początek". Czy film powtórzy sukces gry?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 17:20
Na ekrany kin wchodzi film w reżyserii Duncana Jonesa oparty na uniwersum niezwykle znanej gry komputerowej "Warcraft". W fikcyjnych światach Azeroth i Draenor dochodzi do konfliktu między ludźmi a orkami.
rozwiń zwiń