X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Camerimage – festiwal światowy inaczej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:09
- Na większości festiwali dominują albo filmy wysokobudżetowe, albo gwiazdy. Camerimage obrało sobie zupełnie inna formułę. Tutaj gwiazdami są operatorzy filmowi, a na temat kina dyskutuje się głównie od strony wizualnej - mówi współpracownik festiwalu Zbigniew Banaś.
Audio
  • Zbigniew Banaś o Festiwalu Camerimage i recenzje filmów: "Ederly", "Plac zabaw" i "Snowden" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Amerykańska aktorka Jessica Lange z nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego podczas gali otwarcia 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage
Amerykańska aktorka Jessica Lange z nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego podczas gali otwarcia 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CamerimageFoto: Tytus Żmijewski/PAP

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage w Bydgoszczy zakończy się 19 listopada. Od lat na imprezie tej gości co najmniej jedna gwiazda filmowa. W tym roku była to Jessica Lange. - Co ciekawe, przyleciała ona do Bydgoszczy nie w kontekście jakiegokolwiek filmu prezentowanego na festiwalu, ale wystawy swoich fotografii. To świadczy o tym, że Camerimage ma renomę już na tyle dużą, że nie trzeba tutaj pojawiać się wyłącznie w kontekście konkursu filmowego, ale są ku temu również inne powody - podkreśla Zbigniew Banaś, polsko-amerykański krytyk filmowy.

Zbigniew Banaś Na Camerimage gwiazdami są operatorzy filmowi, a na temat kina dyskutuje się głównie od strony wizualnej

Co Jessica Lange pokazuje na zdjęciach, które można oglądać w bydgoskiej galerii BWA i dlaczego Camerimage jest najbardziej filmowym ze wszystkich festiwali, dowiesz się z nagrania "Magazynu bardzo filmowego". Tam również m.in. rozmowa z Bronisławą Zamachowską, odtwórczynią roli Niki Strzemińskiej w "Powidokach" Andrzeja Wajdy. Obraz ten bierze udział w międzynarodowym konkursie głównym Camerimage. O nagrody festiwalu walczą również trzy kinowe premiery: "Ederly", "Plac zabaw" i "Snowden", które zostały omówione w nadawanej z Bydgoszczy audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Zbigniew Banaś (polsko-amerykański krytyk filmowy, wykładowca akademicki, współpracownik Festiwalu Camerimage), Bronisława Zamachowska (aktorka)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 21.12

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe, festiwale i Jessica Lange w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:58
- Jedną z najciekawszych premier weekendu jest "Dzieciństwo wodza" w reż. Bradyego Corbeta. Bardzo udany debiut. Jest to egzystencjalnie zaangażowany dramat, który odczytujemy na bardzo wielu poziomach: historycznym, politycznym i psychologicznym - zachęcał Michał Montowski.
rozwiń zwiń