"Sully". Tom Hanks i Clint Eastwood w świetnej formie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 14:00
- Jak zwykle w filmach Clint Eastwooda sprawa jest postawiona bardzo ostro, w silnym kontraście. Jest rzeczą oczywistą, że kapitan ratuje samolot, ale zaraz potem rusza śledztwo. Najłatwiej bowiem powiedzieć, że wystąpił ludzki błąd - mówi Michał Montowski.
Audio
  • Recenzje filmów "Sully" i "Lion. Droga do domu" oraz rozmowa z Joanną Szabuńko z fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzje filmów: "Jarocin. Po co wolność?", "Underworld", "Lament", "Diabelski młyn" i "Creative control"(Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Tom Hanks jako Chesley Sully Sullenberger
Tom Hanks jako Chesley "Sully" SullenbergerFoto: materiały promocyjne/Warner Bros

W piątek 2 grudnia do polskich kin wszedł dramat biograficzny w reżyserii Clinta Eastwooda pt. "Sully". Główną rolę - pilota, który uratował 155 pasażerów samolotu wodując na rzece Hudson - gra w filmie Tom Hanks.

Artur Cichmiński Film "Sully" zaskakuje widza na każdym kroku

- Mając w pamięci doniesienia prasowe trudno w tym filmie doszukiwać się niespodzianki. Mimo to podczas sensu jesteśmy na każdym kroku zaskakiwani. Ogląda się to nie tylko jak film katastroficzny, ale również psychologiczny thriller - podkreśla krytyk Artur Cichmiński.

W audycji omówione zostały również inne premiery kinowe: "Lion. Droga do domu" - opartą na faktach opowieść o chłopcu z Kalkuty, który odjechał z rodzinnych stron, zagubił się i po 25 latach odnalazł rodzinę, polski dokument "Jarocin. Po co wolność?", horrory: "Underworld" (USA), "Lament" (Korea Pd.) i "Diabelski młyn" (Holandia) oraz komedia sci-fi "Creative control".

Ponadto, przy okazji recenzji filmu "Lion. Droga do domu", Michał Montowski rozmawiał z Joanną Szabuńko z fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Joanna Szabuńko (fundacja Kupuj Odpowiedzialnie)

Data emisji: 2.12.2016

Godzina emisji: 21.12

pg/gs

Czytaj także

Camerimage – festiwal światowy inaczej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:09
- Na większości festiwali dominują albo filmy wysokobudżetowe, albo gwiazdy. Camerimage obrało sobie zupełnie inna formułę. Tutaj gwiazdami są operatorzy filmowi, a na temat kina dyskutuje się głównie od strony wizualnej - mówi współpracownik festiwalu Zbigniew Banaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Brystygierowa, bohaterka "Zaćmy" wciąż budzi lęk

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 18:00
- To była osoba, która budziła i nadal budzi w ludziach lęk, połączony z obrzydzeniem, nienawiścią. Wszyscy o niej mówią: sadystka, która przesłuchiwała młodych mężczyzn. Różne okropne rzeczy o niej są prawdziwie, że była okrutną i straszną osobą, ale to tym, że pod koniec życia stała się katoliczką, mało kto wie - mówi Ryszard Bugajski, reżyser filmu "Zaćma".
rozwiń zwiń