X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kogo Złote Globy? Poznaj faworytów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:00
- Już w niedzielę 8 stycznia zostaną wręczone Złote Globy. Nagrody zagranicznych dziennikarzy akredytowanych w Hollywood będą przyznawane po raz 74. Faworytami są "La La Land" Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone - to film, który ma 7 nominacji, "Fences" Denzela Washingtona - jego tematem są problemy związane z rasizmem i "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa - to także film o problemach czarnych Amerykanów - mówił Michał Montowski.
Audio
  • Dla kogo Złote Globy? Poznaj faworytów (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Gala Golden Globe Awards, 10 stycznia 2016 r.
Gala Golden Globe Awards, 10 stycznia 2016 r.Foto: PAP/EPA/HFPA

pap_20151126_0IY 1200.jpg
Tomasz Bagiński: samoukiem byłem z musu

Jak dodaje prowadzący "Magazyn bardzo filmowy", te dwa ostatnie obrazy uznawane są za faworytów także dlatego, że w zeszłym roku właściwie nie zauważono filmów, które dotykały problematyki ludności Afroamerykańskiej. Artur Cichmiński przypomina, że w ubiegłym roku mówiło się, że nie dostrzeżono twórców czarnoskórych. - W tym wypadku nie chodzi o poprawność polityczną. Filmy Washingtona i Jenkinsa to poważne kandydatury ze względu na jakość i ujęcie tematu - podkreśla Michał Montowski.

Jakie filmy znalazły się wśród nominowanych obrazów w poszczególnych kategoriach? Które z nich, zdaniem Michała Montowskiego i Artura Cichmińskiego, mają największe szanse na sukces? W "Magazynie bardzo filmowym" ocenialiśmy także premiery tego tygodnia: "Sing", "Assassin's Creed", "Po prostu przyjaźń", "Honorowy obywatel", "Dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie" i "Józef i Maryja". Które z nich warto zobaczyć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 21.12

gs/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pod wpływem jej tańca malował Toulouse-Lautrec

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 15:13
- O takich osobach jak Marie-Louise Fuller mówi się zjawiskowa osobowość. Była pionierką nowoczesnego, awangardowego tańca. Rozbijała wyobrażenie postaci ludzkiej na scenie. Zamieniała ją w rodzaj kubistycznej, tańczącej, kręcącej się, podświetlanej figury. Pod wpływem jej tańca malował Toulouse-Lautrec - opisywał bohaterkę filmu "Tancerka" Janusz Wróblewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paterson" - film o miłości do drugiego człowieka i sztuki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 12:47
- Kino Jima Jarmuscha nie polega na akcji, tylko na dialogu, na portrecie bohatera lub bohaterów. Podobnie rzecz się ma w przypadku "Patersona", sympatycznej i spokojnej historii o poecie, a jednocześnie kierowcy autobusu miejskiego - mówi krytyk Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń