W kinach "Piękna i Bestia" z Emmą Watson

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 14:00
Wraz z krytykiem filmowym Andrzejem Kołodyńskim oceniamy filmowe nowości tego tygodnia. Na ekrany kin wchodzi jutro m.in. aktorska wersja wielkiego disneyowskiego hitu - "Pięknej i Bestii". W rolach głównych Emma Watson i Dan Stevens.
Audio
  • Oceniamy premiery filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Emma Watson i Dan Stevens
Emma Watson i Dan Stevens Foto: PAP/Yui Mok

Pierwsza, animowana wersja baśni o pięknej księżniczce i księciu zaklętym w ciele przerażającej bestii pojawiła się w kinach w 1991 roku.

- To nowy trend w wytwórni Disneya, żeby dawne animowane hity przekładać na dramaty z udziałem aktorów, co daje efekty, ale te filmy nie wnoszą wiele nowego, inscenizacje piosenek są powtórzeniem scen z kreskówek - przyznaje Andrzej Kołodyński.

W audycji oceniliśmy także inne premiery filmowe tego tygodnia: amerykański dramat "Gold", francusko-niemiecki thriller "Personal Shopper" i niezależny, polski film "Wściekłość" braci Węgrzynów. Podczas audycji rozmawialiśmy też z twórcami tego obrazu, którzy wyjaśniali, z jakiego powodu nakręcili swój film.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy, redaktor naczelny magazynu "Kino")

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 21.11

mg/ab

Czytaj także

"Ostatnia rodzina". "To nie jest film o rodzinie Beksińskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:20
- Relacje między bohaterami filmu "Ostatnia rodzina" są totalnie patologiczne, zaburzone. To właściwie taka rodzina przygłupów. Nie ma tam żadnej prawdy o Beksińskich - mówi Aneta Awtoniuk, wieloletnia przyjaciółka Tomasza Beksińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztuka kochania". Seksualna rewolucja na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 13:35
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. To temat fabularyzowanego filmu wyprodukowanego przez twórców "Bogów".
rozwiń zwiń