Tomasz Kot o filmie "Bikini blue": czułem się jak debiutant

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:41
- Niedawno słyszałem, że Javier Bardem, grając pierwszą rolę po angielsku, miał takie doświadczenie, że zmieniła mu się osobowość, barwa głosu itp. Jest coś na rzeczy. Rzeczywiście czułem takie delikatne przesunięcie, które owocowało poczuciem debiutanctwa - mówi aktor o swojej roli w filmie "Bikini blue".
Audio
  • Tomasz Kot i Lianne Harvey o filmie "Bikini blue" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzje filmów: "Klient", "Piekło", "Mały Jakub" i "Zud" oraz rozmowa o festiwalu kina włoskiego "Terra Italiana" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Tomasz Kot i Lianne Harvey w filmie Bikini Blue
Tomasz Kot i Lianne Harvey w filmie "Bikini Blue"Foto: Krzysztof Wiktor/materiały prasowe

Polsko-brytyjski dramat w reżyserii Jarosława Marszewskiego opowiada o traumie, z którą zmaga się mieszkający w Wielkiej Brytanii weteran II wojny światowej Eryk Szumski. Ma tam żonę i dziecko, ale w pierwszych scenach filmu oglądamy go jako pacjenta szpitala psychiatrycznego.

- Ten film porusza bardzo istotną kwestię, o której mało kto z nas wie. Jarek Marszewski, przeglądając przeróżne materiały, odkrył nagle, że zaraz po wojnie były w Anglii dwa szpitale dla psychicznie i nerwowo chorych przeznaczone wyłącznie dla polskich weteranów. Wydaje mi się, że mój bohater jest taką kwintesencją tych pokiereszowanych losów - tłumaczy Tomasz Kot.

W audycji także recenzja "Bikini blue" oraz innych nowości filmowych - "Klient" Asghara Farhadiego, "W sieci" Kim Ki-duka i "Mały Jakub" Mariusza Bielińskiego, a także rozmowa z Sebastianem Smolińskim, rzecznikiem festiwalu kina włoskiego "Terra Italiana" (20-23 kwietnia w Warszawie) i informacja o festiwalu Węgierska Wiosna Filmowa.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Tomasz Kot (aktor), Lianne Harvey (aktorka)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 21.10

pg/mg

Czytaj także

Twórcy filmu "Żużel" chcą zajrzeć w oczy chłopaków uprawiających ten sport

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 01:48
To będzie pierwszy od 70 lat polski film o żużlu.  Twórcy pokażą co naprawdę dzieje się w głowach żużlowców - niezwykłych młodych ludzi, którzy w czasie jednego sezonu mogą stać się gwiazdami lub stracić wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński załatwia w Danii małżeńskie porachunki

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 12:25
- To właściwie rola marzenie. Płatny morderca, do tego dowcipny i ujmujący, który uwielbia brzydkie kobiety i ciągle pije wódkę - mówi Marcin Dorociński, który zagrał w duńskiej czarnej komedii "Małżeńskie porachunki". Film wchodzi właśnie do polskich kin.
rozwiń zwiń