"Butterfly Kisses" - laureat Berlinale wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:04
Wraz z krytykiem filmowym Andrzejem Kołodyńskim oceniamy premiery filmowe tego tygodnia. Na ekrany kin wchodzi m.in. "Butterfly Kisses", zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale.
Fragment plakatu do filmu Butterfly Kisses
Fragment plakatu do filmu "Butterfly Kisses"Foto: Mat. pras.

Jego reżyserem-debiutantem jest zamieszkały w Wielkiej Brytanii Polak Rafael Kapeliński. - Film opowiada o trzech przyjaciołach mieszkających na typowym angielskim blokowisku i będących w okresie dojrzewania. Mając 16-17 lat uświadamiamy sobie, że ten kolorowy świat, który nas otacza, może stać się bardzo okrutny. Jeden z trzech chłopaków przeżywa kryzys związany z pobudzeniem się jego seksualności - mówi reżyser. W rozmowie z Joanną Sławińską mówi też o pozycji polskiego kina w Europie.

W nagraniu audycji ocena tego filmu, a także innych premier tego tygodnia: "Martwe wody", "Uczeń" i "Gwiazdy". Ponadto zaproszenie na 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival, który odbywa się 12-21 maja w Warszawie i Wrocławiu, 17-26 maja w Gdyni, 15-21 maja w Bydgoszczy oraz 11-14 maja w Lublinie. O programie mówi Dominika Baranowska. Zajrzeliśmy też 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbywa się 10-17 maja w kinie Muranów w Warszawie, a następnie wyruszy do 11 innych kin studyjnych w Polsce.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 21.09

mg/gs

Czytaj także

Marcin Dorociński: ja po prostu chcę grać w dobrych filmach

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:51
Marcin Dorociński dostaje wiele ciekawych propozycji. Ostatnio zagrał w duńskiej, czarnej komedii "Małżeńskie porachunki" Ole Bornedala. W planach jest rola u Marka Koterskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Kot o filmie "Bikini blue": czułem się jak debiutant

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:41
- Niedawno słyszałem, że Javier Bardem, grając pierwszą rolę po angielsku, miał takie doświadczenie, że zmieniła mu się osobowość, barwa głosu itp. Jest coś na rzeczy. Rzeczywiście czułem takie delikatne przesunięcie, które owocowało poczuciem debiutanctwa - mówi aktor o swojej roli w filmie "Bikini blue".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kino to statek-masowiec, film artystyczny to żaglowiec"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 11:00
Gościem "Kulturalnej Jedynki" była Bożena Janicka, krytyk filmowa, która właśnie wydała książkę z felietonami pt. "Więcej niż kino".
rozwiń zwiń