"Mumia" – nieudana próba wykorzystania dorobku z lat 30.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:34
- To, co udaje się firmie Marvel, która w znakomity sposób sprzedaje klasyczne już komiksy, firmie Universal, z "Mumią" nie bardzo się udało - mówi krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
Audio
  • Recenzje filmów: "Słodkich snów", "Słoneczny patrol", "Mumia", "Ponad wszystko", "Droga do Rzymu" i "Królowa Hiszpanii" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Anną Stadnik o festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży "Kino w trampkach" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Mumia. Na zdjęciu Tom Cruise i Annabelle Wallis
Kadr z filmu "Mumia". Na zdjęciu Tom Cruise i Annabelle WallisFoto: mat. prasowe/United International Pictures Sp z o.o.

Wśród tytułów, które wchodzą właśnie na ekrany kin jest "Mumia" - przygodowy film fantasy produkcji USA. Grany przez Toma Cruise'a komandos otrzymuje misję w Iraku i odkrywa starożytny grobowiec...

- Słabe wyniki finansowe filmu w Stanach Zjednoczonych i negatywne recenzje w tamtejszej prasie nie rokują nadziei na odnowienie dorobku studia Universal, które kiedyś było podstawową wytwórnią produkującą wszystkie "Frankesteiny" i tak dalej - twierdzi Andrzej Kołodyński.

Co jest największym atutem nowej wersji "Mumii" oraz jak w roli dr Jekylla i pana Hyde'a wypada Russell Crowe, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również omówienie innych premier filmowych (m.in. dramat włoski "Słodkich snów" i komediodramat hiszpański "Królowa Hiszpanii") oraz rozmowa z Anną Stadnik, dyrektor artystyczną festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży "Kino w trampkach".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 21.10

pg/zi 

Czytaj także

"Z nurtem życia". Filmowy portret rzeki Skawy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:33
- To nie jest takie oczywiste znaleźć ten film w kinach. To nie jest film kasowy, tylko zrobiony po to, żeby coś dobrego się znami stało. I z tego względu trzeba to zobaczyć - mówi Michał Montowski o filmie przyrodniczym "Z nurtem życia" Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Song to song" - antypody "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 16:19
- To absolutne antypody tego, co można by sobie wyobrazić jako amerykańskie kino o miłości i kino muzyczne, np. taki ""La La Land" - mówi Michał Montowski o filmie "Song to song".
rozwiń zwiń