"Volta". Kolejny przebój spod ręki Machulskiego?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 14:43
- Filmy Julka cytuje się do dzisiaj, nawet te najstarsze. Fajnie by było, gdyby okazało się, że z "Volty" ludzie też coś sobie wysupłają i będą to przy różnych okazjach cytować - mówi Andrzej Zieliński, odtwórca tytułowej roli w nowym filmie Juliusza Machulskiego.
Audio
  • Rozmowa Beaty Kwiatkowskiej z Andrzej Zielińskim o "Volcie" w reżyserii Juliusza Machulskiego i recenzja filmu animowanego "Gru, Dru i Minionki" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzja nowości kinowych: "Ostatni w Aleppo", "W starym, dobrym stylu", "Facet do wymiany", "Aquarius" i "Lady M"(Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Andrzej Zieliński (na pierwszym planie) i Michał Żurawski. Kadr z filmu Volta
Andrzej Zieliński (na pierwszym planie) i Michał Żurawski. Kadr z filmu "Volta"Foto: materiały prasowe/Dorota Awiorko

"Volta" wejdzie do kin 7 lipca. Fabuła tej komedii kryminalnej inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. W jednej z lubelskich kamienic po wielu latach odnaleziona zostaje drogocenna korona króla Kazimierza Wielkiego. Ale czy na pewno jest prawdziwa? A może to tylko wierna kopia? Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć Bruno Volta - spin doktor i spryciarz.

W rolę tę wciela się Andrzej Zieliński, dla którego jest to już kolejne zawodowe spotkanie z Juliuszem Machulskim. - Julek pisze bardzo precyzyjne scenariusze. Oczywiście, jeśli ktoś ma jakiś pomysł, który pasuje do ogólnej koncepcji filmu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je wcielić w życie. Myśmy pewnie jakieś małe cegiełki podokładali, natomiast dostaliśmy od Julka do ręki naprawdę dobre zabawki - podkreśla aktor w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Dlaczego komedia to najtrudniejszy gatunek filmowy, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również recenzje nowości kinowych: duńsko-syryjskiego filmu dokumentalnego "Ostatni w Aleppo", komedii USA "W starym, dobrym stylu", komedii francuskiej "Facet do wymiany", brazylijskiego dramatu "Aquarius", brytyjskiego dramatu "Lady M" oraz filmu animowanego USA "Gru, Dru i Minionki".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 29.06.2017

Godzina emisji: 21.11

pg/ag

Czytaj także

"Amok" - fikcja oparta na prawdziwej zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 13:15
- Film jest oparty na głośnym procesie poszlakowym Krystiana Bali. Nie relacjonuje go jednak. To czysta kreacja i fikcja fabularna - mówi o "Amoku" krytyk Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świt". Społeczeństwo skażone przez totalitaryzm

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 12:00
- Warstwa dramaturgiczna filmu oparta jest na powszechnie znanej w bloku radzieckim, nie wiadomo, czy prawdziwej, czy nie, historii Pawlika Morozowa - mówi Wojciech Staroń, autor zdjęć i współproducent obrazu "Świt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego w kinach. Weekendowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 12:02
Jedną z propozycji jest "Król Artur – legenda miecza". - Pokazuje legendę arturiańska w ultranowoczesny sposób – ocenia krytyk filmowy Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń