X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komedia sensacyjna "Volta". Niespełnione nadzieje?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:10
W piątek (7.07) na ekrany kin wszedł nowy film Juliusza Machulskiego "Volta". To komedia kryminalna oparta na faktach. Bruno Volta jest spindoktorem. Chce przejąć skarb - koronę Kazimierza Wielkiego znalezioną w ścianie pewnej kamienicy. Pomaga mu Dycha - ochroniarz.
Audio
  • "Volta" Juliusza Machulskiego wzbudza mieszane uczucia (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Volta. Nz. Andrzej Zieliński i Jacek Braciak
Kadr z filmu "Volta". Nz. Andrzej Zieliński i Jacek BraciakFoto: mat. prasowe/Kino Świat

Reżyser jest zadowolony z rezultatu swojej pracy. - Mnie ten film interesował z tego powodu, że w ciągu godziny i 40 minut musiałem zawrzeć pięć różnych epok - od XIV, przez XVI, XIX, XX po XXI wiek. To mnie zachęcało do zrobienia czegoś, czego jeszcze nie robiłem - mówi Juliusz Machulski. Cieszy się, że na dotychczasowych pokazach film wywoływał wśród publiczności śmiech.

Bardziej krytyczny jest Artur Cichmiński, który podkreśla, że komedia kryminalna to nie jest łatwy gatunek. - Komedia, w dodatku sensacyjna, do tego trzeba mieć rękę - przyznaje krytyk. Wspomina, że reżyser miał świetny debiut, bo w 1981 roku nakręcił "Vabank", a dwa lata później "Vabank II". Ale jeśli chodzi o "Voltę", to krytykowi coś nie pasuje. - Reżyser "Vabanku" i "Seksmisji" nie do końca chyba się odnajduje w tym, jak dzisiaj kino funkcjonuje, jak podaje historię - ocenia. Jemu trudno uznać ten film za udany i daje mu 3 w skali od 0 do 6.

KinoSwiatPL/You Tube

O wiele wyżej uczestnicy audycji ocenili film "Baby Driver". To film akcji w konwencji komediowej produkcji amerykańsko-brytyjskiej w reżyserii Edgara Wrighta. Baby panuje nad samochodami jak nikt inny. Chciałby wreszcie zejść z kryminalnej ścieżki, ale zostaje wrobiony w skok, który nie może się udać. Film dostał ocenę 6.

"To przychodzi o zmroku" - horror produkcji USA. Kolejna wersja straszenia widza tajemniczym wirusem. Paul chce ocalić rodzinę za wszelką cenę. Artur Cichmiński ma wątpliwości, czy to horror.

Posłuchaj recenzji pozostałych premier.

"Darkland" - thriller duński, w którym lekarz zostaje zamaskowanym wojownikiem, który chce pomścić śmierć brata.

"Enklawa" - dramat niemiecko-serbski. W 2004 roku dziesięcioletni chłopiec w Kosowie, na wsi wzywa popa do umierającego dziadka. Bardzo wysoka ocena.

"Miś Bamse - Miasto złodziei" to propozycja dla najmłodszych, coś w rodzaju dobranocki.

W audycji również zaproszenie na 10. Festiwal "Animator" w Poznaniu. Zaprosza dyrektor ferstiwalu Marcin Giżycki. Ewa Obrębowicz z Centrum Sztuki Dziecka zaś uważa, że to festiwal nie tylko dla dorosłych.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Juliusz Machulski (reżyser), Marcin Giżycki (dyrektor Festiwalu "Animator"), Ewa Obrębowicz (Centrum Sztuki Dziecka)

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 21.10

Rozmowę z Juliuszem Machulskim przygotowała Beata Kwiatkowska.

ag/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Juliusz Machulski: dziś takie filmy jak "Kingsajz" czy "Deja vu" nie mogłyby powstać

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 14:20
- W porównaniu z dzisiejszymi realiami, w latach 80. budżety polskich filmów były, można powiedzieć, hollywoodzkie. Pieniądze były wprawdzie sztuczne, ale jak już się miało zatwierdzony scenariusz, to na film było tyle środków, ile potrzeba - mówił w Jedynce Juliusz Machulski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód aktora jest bezlitosny. Fortuna kołem się toczy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 20:17
Agata Pruchniewska grała wiele rożnych ról w filmach, serialach i na teatralnych scenach. Ostatnio stała się pisarką i wydała książkę "I dobry Bóg stworzył aktorkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vabank, czyli "Śmierć frajerom"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 13:42
Warszawa z początku XX wieku, kasiarze niczym z filmu Juliusza Machulskiego oraz konspiratorzy i szpicle. To świat powieści Grzegorza Kalinowskiego pt. "Śmierć frajerom".
rozwiń zwiń