Co nowego w kinie? "Spider-man" nadchodzi

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 12:30
Kolejne wakacyjne premiery pokazują, że nie mamy w kinie "sezonu ogórkowego". Na ekrany wchodzi m.in. najnowszy film "Spider-man: Homecoming" w reż. Jona Wattsa.
Audio
  • Recenzujemy premiery filmowe tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Fragment plakatu do filmu Spider-Man: Homecoming
Fragment plakatu do filmu "Spider-Man: Homecoming"Foto: Mat. pras.

Film powstał na podstawie niebanalnego scenariusza pełnego humoru i zwrotów akcji. To rozrywka znakomitej jakości. Michael Keaton, który gra przestępcę handlującego bronią opartą na nieziemskiej technice, to także kochający mąż i ojciec...

W audycji zrecenzowaliśmy także kilka innych premier:

"Mężczyzna imieniem Ove" to wzruszający, szwedzki dramat - kandydat do Oscara. Odkrywa przed widzem trudne życie starego, zgorzkniałego i uciążliwie zasadniczego wdowca.

Marvel Entertainment/You Tube

"Czym chata bogata" - francuska komedia Philippa de Chauveron - to popis Christiana Clavier'a i Ary'ego Abbitana. Bogaty filozofujący pisarz podczas telewizyjnego programu musi zadeklarować, że przyjąłby Romów do swojego domu. Babik i jego rodzina zjawiają się z przyczepą i całym dobytkiem pod bramą jego posesji...

"Olli Makki - najszczęśliwszy dzień życia" to dramat sportowy w reżyserii Juho Kuosmannena. Jego bohater, Olli Makki, to fiński bokser wagi piórkowej, który może zdobyć pas mistrzowski. Ostro trenuje i... zakochuje się w młodej Raiji.

W audycji zapowiedzieliśmy także kolejny, siódmy sezon serialu "Gra o tron".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 21.10

mg/mc

Czytaj także

David Hockney. Malarz w rajskich basenach Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 16:00
- "Większy plusk" jest wspaniałą składanką różnorodnych motywów, które przedstawione razem w tej kompozycji składają się na współczesną arkadię - mówiła dr Grażyna Bastek o dziele Davida Hockneya, który 9 lipca kończy 80 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komedia sensacyjna "Volta". Niespełnione nadzieje?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:10
W piątek (7.07) na ekrany kin wszedł nowy film Juliusza Machulskiego "Volta". To komedia kryminalna oparta na faktach. Bruno Volta jest spindoktorem. Chce przejąć skarb - koronę Kazimierza Wielkiego znalezioną w ścianie pewnej kamienicy. Pomaga mu Dycha - ochroniarz.
rozwiń zwiń