Edward Norton gościem specjalnym festiwalu Transatlantyk

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 14:41
- Mam wrażenie, że Edward Norton to aktor wykształcony w tej amerykańskiej szkole grania, gdzie każde podjęte wyzwanie realizuje się na 110-120 procent - mówi krytyk filmowy Michał Oleszczyk.
Audio
  • Michał Oleszczyk i Mariusz Grzegorzek o aktorstwie Edwarda Nortona (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Edward Norton
Edward NortonFoto: HAYOUNG JEON/PAP

W piątek (21.07), ostatniego dnia festiwalu Transatlantyk, Edward Norton pojawi się w gmachu Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie spotka się z publicznością. Wydarzenie poprowadzi Michał Oleszczyk. - Chciałbym zapytać Edwarda Nortona o kilka jego kluczowych ról, początki jego drogi aktorskiej, a jednocześnie dodajmy, że aktor jest znanym i aktywnym działaczem na rzecz ekologii. W ostatnich latach chętnie o tym mówi, więc na pewno też będziemy o tym rozmawiać. Mamy dosyć niewiele czasu, bo tylko godzinę, a chcę też dać możliwość zadania pytania publiczności - zapowiada gość radiowej Jedynki.

Edward Norton weźmie też udział w uroczystości zamknięcia tegorocznego festiwalu Transatlantyk. Co jest największą siłą aktorstwa amerykańskiego gwiazdora, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również fragment rozmowy z wybitnym operatorem filmowym Michaelem Seresinem ("Midnight Express", "Harry Angel"), której całość zostanie nadana w poniedziałek (24.07).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Mariusz Grzegorzek (rektor Szkoły Filmowej w Łodzi), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy)

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 21.08

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pars pro toto". Odkrywanie Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 11:08
 - Film "Pars pro toto" pokazuje 5 ostatnich lat życia malarza, gdy pozostawał w platonicznej relacji z kobietą, która otworzyła jego serce na miłość – mówi w radiowej Jedynce reżyserka i scenarzystka obrazu Katarzyna Łęcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek: założyłem Transatlantyk Festival z głodu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 12:58
- Byłem zmęczony zaciszem studia kompozytorskiego i przez lata pracy rozbudowałem w sobie głód spotkania z ludźmi - mówi w radiowej Jedynce twórca i dyrektor Festiwalu, zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń