17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Festiwal pełen polskich akcentów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 14:05
W czwartek 3 sierpnia we Wrocławiu rozpocznie się 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród 138 pokazów premierowych znajdzie się wiele polskich akcentów.
Audio
  • Marcin Pieńkowski o programie 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzje filmów "Wojna o planetę małp", "Atomic Blonde" i "Wilde Maus" oraz rozmowa z operatorem Michaelem Seresinem (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
(zdjęcie  ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

W porównaniu do minionych lat organizatorzy 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zdecydowali się ograniczyć liczbę festiwalowych konkursów do jednego. - Razem z Romanem Gutkiem chcieliśmy nadać mu troszeczkę większą rangę. Tam nie będzie wielkich nazwisk. Dla nich przewidziana została sekcja "Mistrzowie". Natomiast w konkursie pojawią się nowe nazwiska. Cieszę się, że wśród dwunastu filmów będą aż trzy polskie - zdradza Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny imprezy.

Jakie są tytuły tych filmów? Co polskiego będzie jeszcze można obejrzeć na festiwalu? Który film otworzy tegoroczny MFF T-Mobile Nowe Horyzonty? O tym w nagraniu audycji. Tam również recenzje premier filmowych (m.in. "Wojna o planetę małp" i "Atomic Blonde") oraz rozmowa ze słynnym operatorem Michaelem Seresinem o pracy nad filmem "Wojna o planetę małp".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Marcin Pieńkowski (dyrektor artystyczny 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Transatlantyk. Edward Norton o społecznym zaangażowaniu i aktorstwie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 15:13
Amerykański gwiazdor, ceniony za aktorski profesjonalizm, był gościem 7. Transatlantyk Festiwal w Łodzi. Podczas gali zamknięcia festiwalu w piątek późnym wieczorem odebrał Nagrodę Specjalną Transatlantyk Glocal Hero Award.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Seresin: nie lubię kompromisów i bylejakości

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 17:00
- W pracy, ale i w życiu zmierzam do najwyższego poziomu, a nawet ponad to - mówi w ekskluzywnej rozmowie z radiową Jedynką Michael Seresin, wybitny amerykański operator filmowy.
rozwiń zwiń