X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podwójny kochanek" w kinach. Francois Ozon, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 14:14
- Myślę, że warto ten film obejrzeć, nawet jeśli będą mieli Państwo tzw. mieszane uczucia, tak, jak my - stwierdził w radiowej Jedynce Michał Montowski.
Audio
  • "Podwójny kochanek" Francoisa Ozona (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Podwójny kochanek
"Podwójny kochanek"Foto: mat. promocyjne

"Podwójny kochanek" opowiada historię Chloe, która zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji.

Kilka miesięcy później, Chloe zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

- To jest psycho-seksualne delirium. Francois Ozon, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Rzecz bardzo interesująca - ocenił w audycji "Magazyn bardzo filmowy" prowadzący Michał Montowski. - Ozon poszedł na całość - dodał krytyk filmowy Artur Cichmiński.

- Reżyser miesza wątki narracyjne wielokrotnie. Film trzeba odbierać z pewnym dystansem, jako pewną projekcję umysłu głównej bohaterki - podkreślił Cichmiński. - Widz gubi się w tej narracji. Mnie ten film zmęczył - przyznał Montowski. - Ozon popełnił jeszcze parę innych grzechów - powiedział krytyk filmowy. Wysłuchaj całej dyskusji.

W audycji rozmawialiśmy także o innych francuskich premierach: "Dwóch kobietach" - dramacie Martina Provosta ze znakomitymi rolami Catherine Deneuve i Catherine Frot i "Synalku" - komedii obyczajowej Frederica Forestiera o relacji nadopiekuńczych rodziców z synem (i odwrotnie), a także o nowym filmie z Tomem Cruisem "Barry Seal".

W "Magazynie bardzo filmowym" można też wysłuchać materiału Joanny Sławińskiej o przeglądzie filmów Aleksandra Forda w Kinie Iluzjon oraz o innych wydarzeniach Festiwalu Warszawa Singera.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 24.08.2017

Godzina emisji: 21.10

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komedia sensacyjna "Volta". Niespełnione nadzieje?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:10
W piątek (7.07) na ekrany kin wszedł nowy film Juliusza Machulskiego "Volta". To komedia kryminalna oparta na faktach. Bruno Volta jest spindoktorem. Chce przejąć skarb - koronę Kazimierza Wielkiego znalezioną w ścianie pewnej kamienicy. Pomaga mu Dycha - ochroniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka do lepszych światów. Ballada o dojrzewaniu w filmie Kuby Czekaja

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 11:30
- Wierzę, że rodzina powinna być całością. Taka teza nie jest współcześnie popularna, ale uważam, że rodzina jest bardzo ważna dla osoby, która dopiero wchodzi w dorosłe życie - mówi twórca filmu.
rozwiń zwiń