X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prawnik wobec bezprawia" - adwokaci na festiwalu "Watch Docs"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 22:00
Grudzień przynosi nam propozycje familijne, nastawione na okres świąteczny, ale w kinach nie zabraknie też pozycji ambitnych. Zapraszamy również na festiwal "Watch Docs".
Audio
  • Rozmowa o festiwalu "Watch Docs" oraz recenzje filmów wchodzących na ekrany na początku grudnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Fragment plakatu przeglądu filmowego Watch Docs 2017
Fragment plakatu przeglądu filmowego "Watch Docs 2017"Foto: mat. pras.

Z festiwalem nawiązała współpracę Naczelna Rada Adwokacka. - W 2011 roku uznaliśmy, że film fabularny jest taką miękką formą opowiedzenia o rzeczywistości - mówi mecenas Anisa Gnacikowska. Zauważa, że nawet jeśli są to filmy np. amerykańskie, to dalej rzeczywistość czy problemy adwokatów są takie same pod każdą szerokością geograficzną, w każdym systemie prawnym. Chodzi o kontakt z klientem, wzajemną relację, zaufanie, dochodzenie do prawdy, przekonanie sądu do swoich racji.

W tym roku NRA postawiła na film dokumentalny, a gość Jedynki jest autorem pomysłu włączenia się w festiwal "Watch Docs" z akcją pod hasłem "Prawnik wobec bezprawia". - To co łączy adwokatów z festiwalem, to są prawa człowieka - wyjaśnia ideę. -Dlatego, że adwokat, broniąc jednostki i praw człowieka, staje wobec siły państwa, a to nierówna walka.

W rozmowie nawiązano również do klasyków filmów sądowych. Festiwal "Watch Docs" rozpoczyna się w połowie grudnia.

W audycji również recenzje filmów  W kinach zagości kilka filmów rozrywkowych i familijnych jak: "Co wiecie o swoich dziadkach", "Kumple z dżungli", "Pierwsza gwiazdka".

Z filmów ambitniejszych warto wymienić "Zabicie świętego jelenia" - dreszczowiec Yorgosa Lanthinosa z Colinem Fartellem, Nicole Kidman i Alicią Silverstone - psychologiczny dramat rodzinny.

"Na karuzeli życia" - najnowszy film Woody'ego Allena z Kate Winslet, Jimem Beluschim, Justinem Timberlake i Juno Temple - dramat o miłości i zdradzie w realiach lat 50 na Coney Island.

"Morderstwo w hotelu Hilton" - egipski dramat kryminalny Tarika Saleha z akcją osadzoną w chwili wybuchu rewolucji obalającej rządy Mubaraka.

"Nie jestem twoim murzynem" - film dokumentalny Raoula Pecka o walce z dyskryminacją rasową w USA; świetny wybór materiałów archiwalnych opatrzony narracją Samuela L. Jacksona.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Mecenas Anisa Gnacikowska (prawnik, Naczelna Rada Adwokacka), Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 21.10

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ikona" - za murami syberyjskiego szpitala psychiatrycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 09:43
- "Ikona" opowiada o strasznym miejscu i bardzo biednych ludziach. Staraliśmy się tym filmem pomóc im przerzucić most między widzem a bohaterem m.in. poprzez pokazanie tego świata w piękny sposób - mówi reżyser Wojciech Kasperski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przedziały". Z kamerą w pociągu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:21
Dokument "Przedziały" w reżyserii Karola Starnawskiego, to jeden z tytułów, który znalazł się w programie trwającego właśnie 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obcy na mojej kanapie". Dokument o couch surfingu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:10
- Forma średniego metrażu wydawała mi się adekwatna do poruszenia tematu pewnego zjawiska społecznego, jakim jest internetowa gościnność - mówi Grzegorz Brzozowski, autor scenariusza i reżyser filmu dokumentalnego "Obcy na mojej kanapie".
rozwiń zwiń