"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" już na ekranach polskich kin

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:05
Fani gwiezdnej sagi z niecierpliwością oczekiwali na grudniową premierę. W "Magazynie Bardzo Filmowym" zastanawialiśmy się, czy warto było czekać... oraz czy nowy reżyser Rian Johnson poradził sobie lepiej niż jego poprzednicy? 
Audio
  • "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" już na ekranach polskich kin (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Jest to już ósmy epizod serii Star Wars
Jest to już ósmy epizod serii Star WarsFoto: PAP/EPA/EUGENE GARCIA

w audycji, ósmą część "Gwiezdnych Wojen" ocenili dziennikarze filmowi: Artur Cichmiński i Rafał Pawłowski oraz prowadząca audycję Joanna Sławińska. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

W "Magazynie Bardzo Filmowym" mówiliśmy także o innych premierach tego weekendu: dramacie "Na mlecznej drodze" w reżyserii" Emira Kusturicy z udziałem Moniki Bellucci i Emira Kusturicy, filmie biograficznym "Na skrzydłach orłów" w reżyserii Stephena Shina oraz animacji "Louise nad morzem" w reżyserii Jean-François Laguionie.

Starsza kobieta, Louise, spędza lato w nadmorskiej miejscowości Bilingen-sur-Mer. Gdy ostatni pociąg w sezonie odjeżdża bez niej, bohaterka uświadamia sobie, że będzie musiała samotnie przetrwać zimę. Kiedy staje się jasne, że nikt jej nie szuka, Louise musi nie tylko przystosować się do nowych warunków, ale i do samotności. Buduje więc obozowisko na brzegu i znajduje towarzysza, starego psa, podobnie jak ona zapomnianego przez wszystkich.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Artur Cichmiński (dziennikarz filmowy), Rafał Pawłowski (dziennikarz filmowy)

Data emisji: 14.12.2017

Godzina emisji: 21.10

kh

 

 

 

Czytaj także

Bodo Kox: to film o miłości poza czasem i przestrzenią

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 17:11
Trwa 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku o Złote Lwy w Konkursie Głównym walczy 17 filmów. Wśród nich jest produkcja "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Beksińscy. Album wideofoniczny" - filmowy obraz rodziny

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 21:10
"Beksińscy. Album wideofoniczny" to dokument, który ukazuje życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Lynch: "Twin Peaks" to 18-godzinny film

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 13:00
- Laura Palmer w końcowym epizodzie serialu z lat 90. powiedziała: "zobaczymy się znów za 25 lat". Być może wtedy nikt nie przypuszczał, że te słowa powinny być przyjęte dosłownie - mówił David Lynch w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń