Które filmy 2017 roku dostaną nominację do Oscara?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 12:41
W czasie podsumowań rozmawiamy o filmach polskich i zagranicznych, które zwróciły uwagę widzów i krytyków w 2017 roku. 
Audio
  • Premiery 2017 roku (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Bohaterowie filmu The Florida Project
Bohaterowie filmu "The Florida Project"Foto: mat. promocyjne

W drugiej połowie grudnia w kinach zobaczyć można trzy nowe filmy: "The Florida Project", "Dżungla" i "Magiczna zima Muminków".

"The Florida Project" porusza temat, który interesuje reżysera Seana Bakera już od lat - ludzi, którzy nie odnieśli życiowego sukcesu i nie są częścią wielkiego amerykańskiego snu. Akcja dzieje się na Florydzie w cieniu Disneylandu. W filmie został przedstawiony dramat rodzinny i społeczny, widziany oczyma radosnego dziecka. Przez to film jest łatwiejszy w odbiorze. - Są tacy, którzy uważają, że to jeden z najpiękniejszych filmów 2017 roku, ale są i tacy, którzy uważają, że film wyczerpuje swoją formułę już po 25 minutach - powiedział Remigiusz Kadelski.

Film "Dżungla" opowiada prawdziwą historię trzech młodych mężczyzn, którzy zwiedzają Boliwię. Namówieni przez tajemniczego przewodnika wybierają się do amazońskiej dżungli. - Film jest metaforą ludzkiego losu. Pokazuje, że w momentach ekstremalnych siła walki jest w człowieku bardzo silna - skomentował Remigiusz Kadelski.

"Magiczna zima Muminków" to film animowany Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan, realizowany w koprodukcji polsko-fińskiej. W filmie wykorzystano lalki stworzone w latach 70. i 80. przez studio Semafor. W polskim dubbingu głosu użyczyli: Piotr Frączewski, Maciej Musiał, Maciej Stuhr i Natalia Kukulska, która wykonała piosenkę promującą film. Film znalazł się na liście 26 filmów, ubiegających się o nominację do Oscara.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też o najciekawszych filmach całego 2017 roku.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość Remigiusz Kadelski (dziennikarz filmowy)

Data emisji: 21.12.2017

Godzina emisji: 21.10

abi/ag

Czytaj także

Włoska gwiazda filmowa, która nie jest Włoszką... tylko Polką

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:50
Kasia Smutniak uważana jest za jedną z najlepszych włoskich aktorek. Komedia "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z jej udziałem otrzymała nagrodę David di Donatello - to włoski odpowiednik Oscara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Zamecka: musiałam pójść za bohaterami

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 23:59
- Na początku miał to być film fabularny, ale kiedy poznałam tę rodzinę zrozumiałam, że muszę za tymi bohaterami pójść - dlatego powstał film dokumentalny - mówi w audycji "Ekspres Jedynki" reżyserka nagrodzoną za film "Komunia" podczas gali tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych, które rozdano w sobotę wieczorem w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" już na ekranach polskich kin

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:05
Fani gwiezdnej sagi z niecierpliwością oczekiwali na grudniową premierę. W "Magazynie Bardzo Filmowym" zastanawialiśmy się, czy warto było czekać... oraz czy nowy reżyser Rian Johnson poradził sobie lepiej niż jego poprzednicy? 
rozwiń zwiń