"Disaster artist". Historia twórców najgorszego filmu świata

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 12:00
- Mamy bardzo nietypowy sezon. W ostatnich tygodniach wchodziło i wciąż wchodzi na ekrany bardzo dużo dobrych, interesujących filmów - mówił w "Magazynie bardzo filmowym" prowadzący Michał Montowski. Wśród wysoko ocenianych produkcji jest m.in. "Disaster artist".
Audio
  • Na co wybrać się do kina? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Plakat do filmu Disaster artist
Plakat do filmu "Disaster artist"Foto: Mat. pras.

To biograficzny film amerykański Jamesa Franco o przyjaźni aktorów Tommy'ego Wiseau i Grega Sestero oraz ich pracy nad słynnym "najgorszym filmem świata" pt. "The room" (w reż. Wiseau).

- Zastanawiam się, czy klasyfikować ten film jako komedię. Bo to jest jednak wycięty kawał pewnej rzeczywistości, historii, ona jest śmieszna, ale jeśli się głębiej w ten film wpatrzymy, dostrzeżemy poważne studium relacji między ludźmi - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński.

Bohaterowie filmu to młodzi, niedoświadczeni i niezbyt zdolni aktorzy, którzy postanawiają, że podbiją Hollywood. - Mamy ludzi praktycznie znikąd, którzy mają aspiracje, żeby wejść w to środowisko. Są zupełnie pozbawieni talentu, zwłaszcza jeden z nich. Ten film jest o realizowaniu marzeń wbrew wszystkiemu i wszystkim, portret megalomana, narcyza totalnie odpornego na wszelkie negatywne bodźce - przyznaje Cichmiński.

Zobacz zwiastun:

W audycji omówiliśmy też następujące premiery:

"Czarna pantera" - znany z Avengersów książę T'Challa po śmierci ojca jedzie do Wakandy, gdzie opozycja chce przejąć władzę. Konflikt lokalny może stać się światowym.

Zobacz zwiastun:


"Blask" - dramat japoński Naomi Kawase. Audiodeskryptorka Misako spotyka tracącego wzrok operatora kamery - Masayę. Historia miłości tych dwojga staje się filmowym studium ulotności rzeczywistości świata.

Zobacz zwiastun:


"Miłość pisana Braillem" - francuska komedia o nastoletniej wiolonczelistce, która traci wzrok, a marzy o prestiżowej szkole muzycznej. Victor - kolega Marii - będzie jej "oczami".

Zobacz zwiastun:


"Winchester. Dom duchów" - amerykański horror kostiumowy. Helen Mirren w roli dziedziczki ogromnego majątku firmy produkującej karabiny. Poczytalność pani Winchester ma ocenić doktor Price (Jason Clarke), który jedzie do jej rezydencji zwanej domem duchów. Zarząd firmy niepokoją bowiem wieści, że pani Winchester kontaktuje się z duchami i wolałaby produkować wrotki, a nie broń.

Zobacz zwiastun:


"Nowe oblicze Greya" w reż. Jamesa Foleya - trzecia część ekranizacji książki o związku Any i Christiana. Były szef Any poprzysiągł jej zemstę.

Zobacz zwiastun:


***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach audycji Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 21.10

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"American Honey". Porywająca podróż przez USA

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:20
Wśród premier filmowych tego tygodnia jest m.in. "American Honey" - amerykański dramat obyczajowy w reżyserii Andrei Arnold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I tak cię kocham". Miłość wbrew różnicom

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 10:00
W tym tygodniu w kinach przeważają premiery amerykańskie. Wśród nich jest komedia oparta na prawdziwej historii związku mężczyzny z konserwatywnej rodziny z liberalną, niezależną kobietą.
rozwiń zwiń