X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2017

- Grono jury doceniło mnie, jestem im za to wdzięczny. Nie nastawiałem się, to była moja trzecia nominacja - powiedział w radiowej Jedynce aktor.
Aktor Dawid Ogrodnik otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego
Aktor Dawid Ogrodnik otrzymał Nagrodę im. Zbyszka CybulskiegoFoto: PAP/Marcin Kmieciński
O Audycji

Dawid Ogrodnik został doceniony za rolę w filmie "Cicha noc". Adam - bohater grany przez laureata - wraca do kraju na święta Bożego Narodzenia z Holandii, by zrealizować swoje przedsiębiorcze plany - zdobyć środki na rozkręcenie biznesu w kraju emigracji.

- Ta nagroda jest dla mnie ważna, da mi siłę - podkreślił w radiowej Jedynce Dawid Ogrodnik. Co aktor sądzi o Cybulskim? Jaki gest "zapożyczył sobie" od niego? Laureata zapytaliśmy także o "Cichą noc". - Dość mocno mnie zaskoczyło, że ten film tak świetnie sobie poradził - przyznał i podziękował twórcom i ekipie. Zdradził również, nad czym obecnie pracuje.

Prócz Ogrodnika do nagrody w tym roku nominowani byli także: Magdalena Berus (za rolę w filmie "Szatan kazał tańczyć"), Zofia Wichłacz ("Amok"), Justyna Wasilewska ("Serce miłości") i Julian Świeżewski ("Zgoda").

Podczas środowej gali wręczono również wyróżnienie specjalne. Otrzymała je Julia Kijowska ("W ciemności", "Miłość", "Zjednoczone stany miłości"). W "Magazynie bardzo filmowym" można wysłuchać rozmowy z aktorką.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest młodym aktorom odznaczającym się wybitną indywidualnością. Po raz pierwszy wręczono ją w 1969 roku. Pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski.

W audycji - wraz z Arturem Cichmińskim - omówiliśmy także premiery filmowe, mówiliśmy o: "Happy End", "Marlina: Zbrodnia w czterech aktach" (do wysłuchania rozmowa z Jakubem Królikowskim, dyrektorem Festiwalu Filmowego Pięć Smaków), "W czterech ścianach życia", "Do zakochania jeden krok" i "Pitbull. Ostatni pies".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach audycji Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Z aktorami rozmawiał: Witold Banach

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 21.10

kk/mg

Playlista
  • Twój Vincent - The Night Café - Twój Vincent - The Night Café
  • Allen Woody - As time goes by
  • Members of the Munich Philharmonic Orchestra - The Promise