X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recenzujemy filmy tego tygodnia. "Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Szumowska"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:47
W audycji zrecenzowaliśmy i ocenialiśmy filmy, które właśnie wchodzą do polskich kin: "Player One", "Tomb Raider", "Piękna i bestie" i "Twarz".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Fer Gregory

"Player One" to wyczekiwany film przygodowy science fiction Stevena Spielberga. W 2045 roku wirtualna rzeczywistość dominuje. W niej rodzi się przyjaźń, miłość, ale też rozgrywają się interesy, polityka, walka na śmierć i życie. Twórca wirtualnego świata przed śmiercią postanawia przekazać majątek temu, kto odnajdzie ukryty przedmiot.

- Oglądając ten film bawiłem się kapitalnie. Cieszę się, że Spielberg wrócił w dobrej formie, taki jakiego pamiętamy ze wcześniejszych lat. Znów poczułem się takim chłopcem, który świetnie czuje się w świecie filmowym i tym, co proponuje reżyser na poziomie narracyjnym i dramaturgicznym. Wizja świata, którą pokazał w filmie to kolebka Spielberga – skomentował Artur Cichmiński.

"Tomb Raider" - Alicia Vikander jako Lara Croft wyrusza na pierwszą wyprawę, by odnaleźć ojca na nieznanej wyspie. Brytyjsko-amerykański film przygodowy z Kristin Scott Thomas i Derekiem Jacobi.

- Alicia Vikander to moim zdaniem bardzo dobra zmienniczka Angeliny Jolie. Po pierwsze utrzymuje konwencję i nie boi się przy tym pokazać, że jest inteligenta i że ma dystans do postaci, którą gra - powiedział Michał Montowski. - Przede wszystkim jest dziewczęca. Jest na pograniczu nastolatki i kobiety, czego nie miała już w sobie Angelina Jolie - przyznał Artur Cichmiński.

"Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale. Jest to opowieść o mężczyźnie, który po wypadku przeszedł przeszczep twarzy. Po powrocie Jacka na wieś, gdzie odtąd nazywany jest "ryjem", odsłania się ponure oblicze zapóźnionej polskiej prowincji.

- Mam duży problem z tym filmem, bo ukazuje świat mentalnej prowincji, wypaczonej wiary, z którym się nie zgadzam. Ale same osoby zainteresowane tak tego nie odbierają. Raczej wierzą głęboko w pewne rzeczy, co i moim zdaniem trochę odbiera zdolność racjonalnego postrzegania świata, w którym żyją. I chyba przeciwko temu Małgosia Szumowska postanowiła wystąpić. Zrobiła to dość dosadnie i moim zdaniem dosyć nietaktownie. Nie tyle wyeksponowała tę rzeczywistość, ile ją wyśmiała. Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Małgosia Szumowska - ocenił Artur Cichmiński.

Michał Montowski podzielił jego zdanie i dodał, że brak niuansów jest największym mankamentem tego filmu. - Uważam nawet, że jest kilka scen, które mnie obrażają jako widza. Bo najpierw ktoś mi ufa, że jestem na tyle inteligentny i spostrzegawczy, że złożę sobie to sam i naglę dostaję tak grubo nakreślone sceny, że nie wiem, po co one są. To są rzeczy, które zniechęcają - przyznał autor audycji.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy też o filmie "Piękna i bestie". 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 5.04.2018

Godzina emisji: 21.10

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co się Polakom podoba w hiszpańskich filmach?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 15:11
W dniach 15 marca-22 kwietnia w wybranych kinach w dziewięciu miastach w Polsce odbędzie się 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie znalazło się 15 tytułów - jak podkreślają organizatorzy - reprezentujących to, co najlepsze w najnowszym hiszpańskim kinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieża. Jasny dzień". "Bardzo autorskie, autonomiczne kino"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 11:00
Chińsko-brytyjski dokument przyrodniczy, amerykański film science-fiction i dwie komedie francuskie - to zagraniczne premiery tego tygodnia. Do kin wchodzi też świetnie przyjęty na festiwalach polski dreszczowiec psychologiczny pt. "Wieża. Jasny dzień", debiut reżyserski Jagody Szelc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje sezon filmowych festiwali

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 14:00
W tym tygodniu z uwagi na Święta Wielkanocne nie ma premier kinowych. Omówiliśmy więc dwa festiwale, bo po Świętach rozpocznie się festiwalowy sezon.
rozwiń zwiń