Długa majówka w kinie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 18:24
Premiery kinowe pierwszego tygodnia maja to głównie propozycje rozrywkowe: komedie i horrory, ale to nie znaczy, że brak filmów ambitnych.
Audio
  • Filmowe premiery pierwszego tygodnia maja (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Przeklęci Nz Charlotte Vega
Kadr z filmu "Przeklęci" N/z Charlotte VegaFoto: materiały prasowe

"The Lodgers" ("Przekleci") to horror irlandzki o przeklętym domu i rodzie. Po tragicznej śmierci rodziców Rachel i jej brat bliźniak Edward samotnie zamieszkują mroczną posiadłość Loftus Hall. Według lokalnej legendy jest to dom przeklęty, nawiedzony przez jego dawnych mieszkańców. Rodzeństwo musi przestrzegać określonych reguł, żeby uniknąć okrutnej kary i przeżyć. Pomimo ostrzeżeń Simon, zakochany w Rachel chłopak, chce odkryć prawdę o klątwie ciążącej na rodzinie. Kiedy przekracza próg domu, uruchamia lawinę śmiertelnych zdarzeń

Kanadyjski dreszczowiec i dramat "Gostland" Pascala Langiera. Klasyczne rekwizyty horroru służą mrocznej opowieści o dwóch siostrach. Kiedy siostry po kilkunastu latach wracają do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści, wydaje się, że to już tylko koszmarne wspomnienie, ale to, co je czeka, będzie gorsze niż demony przeszłości.


"Kochankowie jednego dnia" - nagrodzony w Cannes w tzw. piętnastce reżyserów (La quinzaine des réalisateurs) dramat Philippe'a Garrel'a. Córka wraca do domu ojca, profesora filozofii, który ma romans z jej rówieśniczką.


Ponadto: długo wyczekiwany przez miłośników samochodowych pościgów i łatwych komedii "Taxi 5". Najsłynniejszy biały Peugeot świata powraca z piskiem opon!


A także film religijny "Paweł, apostoł Chrystusa".

W audycji również rozmowa z Alicją Myśliwiec o XI. Festiwalu Netia Off Camera w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 21.10

ag

Czytaj także

"Wieża. Jasny dzień". "Bardzo autorskie, autonomiczne kino"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 11:00
Chińsko-brytyjski dokument przyrodniczy, amerykański film science-fiction i dwie komedie francuskie - to zagraniczne premiery tego tygodnia. Do kin wchodzi też świetnie przyjęty na festiwalach polski dreszczowiec psychologiczny pt. "Wieża. Jasny dzień", debiut reżyserski Jagody Szelc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recenzujemy filmy tego tygodnia. "Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Szumowska"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:47
W audycji zrecenzowaliśmy i ocenialiśmy filmy, które właśnie wchodzą do polskich kin: "Player One", "Tomb Raider", "Piękna i bestie" i "Twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Janicka o najważniejszym filmie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:00
- Po "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy nie było dla mnie innej drogi, jak tylko polskie kino - powiedziała w radiowej Jedynce krytyk filmowy.
rozwiń zwiń