"Han Solo. Gwiezdne Wojny - historie". Czy było na co czekać?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 10:47
Wśród premier tego tygodnia jest m.in. długo wyczekiwany w świecie przez miłośników Gwiezdnych Wojen film o młodych latach Hana Solo: "Han Solo. Gwiezdne Wojny -"  historie". W "Magazynie bardzo filmowym" premiery razem z Michałem Montowskim oceniał Artur Cichmiński.
Audio
  • "Han Solo. Gwiezdne Wojny - historie". Czy było na co czekać? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Aktorzy grający w najnowszej części Star Wars
Aktorzy grający w najnowszej części Star WarsFoto: PAP/EPA/Maria Laura Antonelli

Artur Cichmiński mówi, że w najnowszej części Star Wars dostajemy wszystko to, co znamy i lubimy. - Szoku i niespodzianek nie będzie ale jest to energetyczny, sprawnie zrobiony film, który ma ducha Gwiezdnych Wojen - ocenia. Jako plus krytyk ocenia też fakt, że Alden Ehrenreich nie próbuje być Harrisonem Fordem, tylko młodym Hanem Solo. Więcej w nagraniu. Z kolei wielbicieli wspaniałych aktorek hollywoodzkich: Candice Bergen, Jane Fondy, Diane Keaton i Mary Steenburgen ucieszy "Pozycja obowiązkowa", czyli błyskotliwa komedia o czterech paniach dzielących się wrażeniami z lektur i ulegających pokusom, które książki budzą.

- Komedia ciepła, miła, niegłupia i figlarna - mówi Michał Montowski.

- A dodatkow pokazująca, że nic się nie kończy po 60. a może właśnie dopiero się zaczyna. Film, który daje nadzieję. Bardzo dobre kino obyczajowe z mocnym pierwiastkiem komediowym - dodaje z kolei Artur Cichmiński. "Ella i John" to z kolei popis aktorski duetu Helen Mirren i Donald Sutherland w dramacie Paola Virziego.

Co o filmie myślą Michał Montowski i Artur Cichmiński? Więcej w nagraniu. Ponadto na ekranach kin: dreszczowiec "Devil's gate" i włoski komediodramat Luciano Ligabue "Made in Italy" Stefano Accorsi i Kasią Smutniak.Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także o weekendowych premierach skierowanych do najmłodszych widzów. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 21.11

kh

Czytaj także

"Wieża. Jasny dzień". "Bardzo autorskie, autonomiczne kino"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 11:00
Chińsko-brytyjski dokument przyrodniczy, amerykański film science-fiction i dwie komedie francuskie - to zagraniczne premiery tego tygodnia. Do kin wchodzi też świetnie przyjęty na festiwalach polski dreszczowiec psychologiczny pt. "Wieża. Jasny dzień", debiut reżyserski Jagody Szelc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recenzujemy filmy tego tygodnia. "Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Szumowska"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:47
W audycji zrecenzowaliśmy i ocenialiśmy filmy, które właśnie wchodzą do polskich kin: "Player One", "Tomb Raider", "Piękna i bestie" i "Twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Janicka o najważniejszym filmie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:00
- Po "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy nie było dla mnie innej drogi, jak tylko polskie kino - powiedziała w radiowej Jedynce krytyk filmowy.
rozwiń zwiń