Wakacje w kinie. Na jakie filmy się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 10:00
Pora wakacji to dobry moment, by w ramach relaksu wybrać się na komedię. Takich pozycji w polskich kinach nie zabraknie, ale będzie też coś dla miłośników dramatów.
Audio
  • Zaproszenie na festiwal ANIMATOR w Poznaniu (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Jacob Lund

W audycji oceniliśmy następujące premiery:

"Jestem taka piękna!" - komedia amerykańska z Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski i Naomi Campbell. Renée - przeciętna, zakompleksiona na punkcie tuszy dziewczyna po uderzeniu w głowę zaczyna widzieć samą siebie jako nadzwyczaj piękną. Jej życie ulega kompletnej przemianie. 


"Isabelle i mężczyźni" - francuski komediodramat o kobiecie na oślep rzucającej się w ramiona kolejnych kochanków w poszukiwaniu tego idealnego. Na ekranie zobaczycie Juliette Binoche w roli głównej i Gérarda Depardieu w roli wróża. To film ironiczny, inteligentnie komiczny.


"Na głęboką wodę" - dramat brytyjski Jamesa Marsha z Colinem Firthem i Rachel Welsh. Donald i Claire są szczęśliwym małżeństwem, ale z powodów finansowych mąż, chcąc zapewnić rodzinie byt, postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata. Sęk w tym, że jest amatorem bez odpowiedniego przygotowania.

W audycji zaprosiliśmy także na XI Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Teresa Fazan (rzeczniczka festiwalu ANIMATOR), Marcin Giżycki (dyrektor festiwalu ANIMATOR)

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 21.10

mg/ag

Czytaj także

Bożena Janicka o najważniejszym filmie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:00
- Po "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy nie było dla mnie innej drogi, jak tylko polskie kino - powiedziała w radiowej Jedynce krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paryż i dziewczyna" oraz inne premiery

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 12:00
Długi weekend w kinie? Do wyboru mamy m.in. film okrzyknięty najlepszym horrorem ostatnich lat, pikantną komedię romantyczną, dramat o piłkarzach czy francuski film familijny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". Film przebije serial?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 13:00
Do kin wchodzi właśnie film o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku z Javierem Bardemem i Penélope Cruz w rolach głównych.
rozwiń zwiń