X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi twórcy na łódzkim festiwalu "Transatlantyk"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 12:36
Transatlantyk Festiwal to przegląd młodych twórców filmowych i znanych, nagradzanych produkcji. Jedną z nich jest między innymi obraz "Via Carpatia" w reżyserii Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona, a także dokument Macieja Bochniaka "Ethiopiques:Muzyka duszy". Z gośćmi miała przyjemność rozmawiać Joanna Sławińska
Audio
  • Relacja z festiwalu Transatlantyk w Łodzi i zapowiedź festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Basileus

Film Macieja Bochniaka "Ethiopiques:Muzyka duszy" to opowieść o genezie etiopskiego jazzu. - To zjawisko zupełnie nieznane. Niezwykła mieszanka wszystkich amerykańskich inspiracji przelomu lat 60. i 70., począwszy od Jamesa Browna po Elvisa Presleya i połączenie dźwięków, charakterystycznych dla regionu Etiopii. Ta muzyka zostałaby zapomniana, gdyby nie spotkanie z nią pewnego francuskiego muzyka w latach 80. - mówi autor filmu.

Dziś etiopska muzyka jest niezwykłą inspiracją dla muzyków i reżyserów. - Ja poznałem ją właśnie przez film "Broken Flowers" Jima Jarmuscha i tak narodził się pomysł na film. Ta muzyka weszła w moje życie - dodaje.

Podczas festiwalu Transatlantyk w Łodzi zaprezentowany został także pełnometrażowy debiut "Via Carpatia" Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona, w którym poruszony zostaje problem uchodźctwa. Film opowiada o podróży pewnego małżeństwa, podczas której para szuka ojca głównego bohatera w obozie uchodźców na Bałkanach. 

- Film powstał w kameralnym gronie 6 osób. Chwilę przed zdjęciami, rząd zadecydował, że nie przyjmiemy tej ilości uchodźców do której się zobowiązaliśmy. Chcieliśmy to zrobić tu i teraz i dokładnie zarejestrować ten moment, skonfrontować to czym nas straszą. Napisaliśmy szkic tego scenariusza, licząc na to, że nasza ekipa będzie pracować na wydarzeniach, które mają miejsce po drodze i czerpać z tej podróży - mówi Klara Kochańska, współautorka filmu.

- Film jest kooprodukcją czesko-macedońską. Kręciliśmy w Czechach, Macedonii, Serbii i na Węgrzech oraz w Grecji - mówi Kasper Bajon, współautor filmu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z twórcami. W nagraniu audycji również zapowiedź festiwalu filmowego "Dwa brzegi" w Kazimierzu Dolnym i rozmowa z dyrektor artystyczną festiwalu Grażyną Torbicką.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Klara Kochańska i Kasper Bajon(twórcy filmu "Via Carpatia"), Maciej Bochniak (twórca filmu "Etopiques:Muzyka duszy"), Grażyna Torbicka (dyrektor festiwalu filmowego "Dwa Brzegi")

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 21.10

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Atak paniki" w Karlowych Warach i najnowsze propozycje kinowe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 22:00
W audycji omówilismy wybrane premiery kinowe. Porozmawialiśmy również z twórcami filmu "Atak paniki", prezentowanego podczas festiwalu filmowego w Karlowych Warach. Produkcja walczy o nagrodę w konkursie głównym. W audycji przybliżyliśmy również program festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi, trwającego w dniach 13-20 lipca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sally Potter gościem specjalnym Transatlantyk Festiwal Łódź

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 11:09
Brytyjska reżyserka i scenarzystka filmowa. Jedną z jej najgłośniejszych produkcji stał się melodramat "Orlando" z Tidą Swinton. Ostatni jej film "Party" to komedia, ale także ważny głos o polskim społeczeństwie, podszyty tragizmem. O najnowszym obrazie i swojej twórczości z Sally Potter rozmawiała Joanna Sławińska, podczas festiwalu Transatlantyk w Łodzi.
rozwiń zwiń