X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mamma mia! Here we go again" od dziś na ekranach kin

W tym tygodniu najważniejsze są dwie wakacyjne premiery, obie interesujące, ale z innych przyczyn. W "Magazynie bardzo filmowym" omówili je Michał Montowski i Artur Cichmiński.
Odtwórczyni jednej z głównych rol w filmie Mamma Mia Here we go again Amanda Seyfried
Odtwórczyni jednej z głównych rol w filmie "Mamma Mia! Here we go again" Amanda SeyfriedFoto: Shutterstock.com
O Audycji

Pierwsza premiera to "Mamma Mia! Here we go again"- czyli dalszy ciąg perypetii w greckim pensjonacie w rytmach piosenek ABBY wykonywanych przez amerykańskie gwiazdy z Meryl Streep na czele. Sophie zachodzi w ciążę i poznaje historie z młodości swojej matki – szczególnie te z czasu, w którym mama była w ciąży. Niespodzianką jest Cher, która dołączyła do obsady filmu. 

- Ciekawe jest to, że film nie do końca jest spójny z pierwszą częścią, bo jeśli dobrze wsłuchamy się w treść i związki przyczynowo-skutkowe, to Cher nie powinna się pojawić w tym filmie, ponieważ babcia nie żyje - mówi Artur Cichmiński. - Ale film scala to, że ekipa świetnie się bawi. Obraz idealnie spełnia rolę kina wakacyjnego, bezkompromisowego, lekkiego, przyjemnego, nieskomplikowanego - dodaje. 

Obywaj komentujący zgadzają się, że film jest bardziej rozśpiewaną komedią romantyczną niż musicalem. - Dryfujemy tu od piosenki do piosenki - mówi Michał Montowski. - Piosenki uzupełniają dialogi, są sposobem na prowadzenie narracji  - dodaje Artur Cichmiński. Druga premiera to "Niepoczytalna" Stevena Soderbergha. Młoda kobieta (Claire Foy ), chcąc uciec od traumy, wyjeżdża z rodzinnego miasteczka. Gdy wbrew woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi poradzić sobie ze swym największym lękiem. Nie wiadomo, czy to, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy jest projekcją wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie pomaga. Dlatego działa sama bez względu na konsekwencje – dla niej i jej otoczenia.

- Steven Soderbergh zarzekał się, że już do kina nie wróci i w pewnym sensie nie wrócił, ale znalazł pewien wybieg żeby jednak wejść do tej sali kinowej... nakręcił film smartfonem i ta "smartfonowa" perspektywa jest tutaj kluczowa. Oddaje charakter całej opowieści, która ma być gęsta i duszna - mówi Artur Cichmiński. - Ale scenarzyści jakby sabotowali zamysł reżysera, ponieważ bardzo szybko odkrywają karty i zaczynamy oglądać dosyć sztampowe, jednowymiarowe kino gatunkowe. Pozostaje rozczarowanie - zaznacza krytyk.Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o dwóch filmach familijnych: "Książę Czaruś" i "Moja żyrafa" oraz o kolejnych letnich festiwalach filmowych: Nowe Horyzonty i  Notofest. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 21.12

kh

Playlista